Trvalé pupilární membrány: Kongenitální Canine Vision Problem

Za normálních okolností, psi se vyvíjejí v děloze s tenkou vrstvou nazývá pupilární membránu pokrývající každého oka. Myšlenka je, že od zvíře není dosud pozoroval tak, že to nebude v rozporu s vizí a je nejúčinnější způsob, jak dodávat krev do rozvojových orgánu. It obvykle může ještě být viděn, jakmile pes se narodil, ale rozpustí sama o sobě během prvních několika dnů. V některých případech, nicméně, tato membrána odmítá rozpustit a může způsobit problémy, což je známo jako přetrvávající pupilární membrány.

Membrána se skládá z tenkých, ale houževnatý pramenů hedvábí-jako film. V závislosti na tom, jak velká část membrány přetrvává i po porodu, mohou být tyto prvky být umístěn v libovolném počtu míst a jejich umístění určuje do značné míry, jak moc velký problém přetrvávající pupilární membrána způsobí. Tyto prvky mohou protáhnout celé žáka, z žáka do objektivu, z duhovky na rohovku, nebo mohou být volně plovoucí, připojený pouze na jednom oku. Pramenů, které se klenou celou žáka jsou obecně není velký problém vůbec a nejsou si způsobilo nějaké závažné postižení k vidění, ale jiné typy perzistující pupilární membrány může být důvod k poplachu.

Trvalé pupilární membrána je diagnostikována pozorování psa známky problémy se zrakem a vzhled malých bílých skvrn v očích. Pokud jsou přítomny, se veterinární lékař použít zařízení zvané oftalmoskop na vašeho zvířete s cílem určit bod připojení pro části membrány, které přetrvávají.

V závislosti na umístění zbývajících membránových proudů, může přetrvávající pupilární membrány vede k rozvoji slepých míst, které mohou vážně ohrozit psa vizi. To může být obzvláště problematické, pokud pes byl určen k provádění nějaký druh práce nebo být lovecký pes. Katarakta se může vyvinout v některých případech, ale tito mohou být obvykle spatřen včas a efektivně bojovat. Snad nejhorší možný scénář s přetrvávající pupilární membrány je, že membrána prameny past tekutiny v rohovce a způsobit otok, který bude nakonec vést k prasklé rohovky zdi a úplnou ztrátou zraku.

Tam je obecně žádná léčba přetrvávající pupilární membrány, ale ve většině případů, není žádný skutečný problém. Pouze v nejproblematičtější případů bude vidění být významně snížena, a je-li katarakty vyvíjet, jsou léčeni chirurgie, stejně jako by se v jakékoli jiné zvíře, obvykle k velkému úspěchu.

Chov zvíře s přetrvávající pupilární membrány je obecně nedoporučuje, ale někteří chovatelé tvrdí, že pokud je zvíře v blízcí příbuzní jsou podrobně prověřeny a jsou prosté nákazy, pak pravděpodobnost, že je předá je zanedbatelný. Nakonec, jeden má vykonávat něčí vlastní úsudek.
Trvalé pupilární membrány, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Maligní histiocytóza
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?

Leave a Reply