Umělé dýchání a CPR pro psy

Ačkoli většina majitelů nikdy nebude konfrontován s potřebou zajistit buď umělé dýchání nebo kardiopulmonální resuscitace (CPR), aby své psy, to je ještě dobré vědět, jak se provádějí postupy by měly být požadováno. Mnoho psů, které jsou při nehodách nebo jsou postiženy vozy potřebují umělé dýchání nebo CPR, aby zůstali naživu a při pet první pomoci programu nebo školení, je skvělý způsob, jak se naučit tyto techniky a navíc pet první pomoci.

První věc, kterou udělat, když přichází na scénu, kde se pes byl zraněn nebo zraněný je zkontrolovat otázkách bezpečnosti, spíše než jen závodění se k psovi. Bude to není dobré pro psa, pokud jste zraněn nebo zraněná a nemůže provádět postupy. Zastavit a podívat se kolem sebe, je to bezpečné, je tam provoz, je tam někdo na pomoc? Kromě zkontrolujte, zda nejsou elektrické vedení nebo elektrické dráty předložit v případě, že pes byl při nehodě, která se týká všech typů napájecích vodičů nebo stavebních ploch. Pokud je bezpečné dalším krokem bude kontrolovat psa.

Pes je reagovat na trauma a zranění je často hodně odlišné, než u lidí. Pes, který je zraněn nechápe, že přijedete poskytovat pomoc a podporu, takže i když budou nehybně před svým proveďte CPR nebo umělé dýchání, mohou být velmi agresivní posléze jako self-obranný mechanismus. Ujistěte se, že máte pokoj rychle a snadno vzdálit by pes být agresivní, když on nebo ona oživuje.

Word Of Pozor

Psi, zejména malých a středních plemen, může být velmi snadno zraněn během KPR a umělé resuscitaci, pokud osoba používá příliš mnoho síly, nebo nesprávně provede postup. Je vždy lepší pokusit se vyzvat k pomoci při mimořádných událostech nebo si psa k veterináři, pokud je to vůbec možné, spíše než provedením postupu sami. V případě mnoha nouzových situací ani jedna z těchto dvou možností je k dispozici, tak opatrně a jemně kroků uvedených níže je nejlepším možným řešením.

Umělé dýchání a CPR

Je důležité, aby pochopit, kdy použít KPR. Obvykle CPR se používá k obnovení srdeční akce a umělé dýchání se používá k obnovení dýchání. Často dva musí být použity společně. Spuštění KPR je nezbytné jako psa tělo a mozek může přežít pouze pro dvě až čtyři minuty bez kyslíku před trvalým a smrtící nedostatek kyslíku došlo. Známky srdeční zástavě nebo zastavení srdce u psů patří bezvědomí, nedostatek dýchání, nedostatek pohybu, rozšíření žáci a bezbarvé nebo šedé dásně.

Následující kroky jsou používány v KPR nebo umělé dýchání u psů:

1. Posoudit stav psa, který válel na jeho pravé straně. Rozšířit horní (vlevo) přední nohu a zkontrolujte, zda srdce tím, že hlavu k tělu a poslech (velký pes), nebo tím, že umístí prsty u hrudní kosti (hrudní) malého plemene. Není-li puls nebo tlukot srdce, budete muset začít resuscitaci co nejdříve.

2. Otevřete psa ústa a podívejte se na všechny typy zablokování jako kus kosti, dřeva, hračky, potraviny nebo jiného materiálu v ústech nebo krku. Odstraňte veškerý materiál a odstraňte veškerý přebytečný materiál sliznice nebo sliny z úst. Buďte velmi opatrní, protože tam může být nějaký reflexivní pohyb a můžete snadno být pokousán během tohoto postupu.

3. Vytáhněte jazýček dopředu a rozšířit hlavu rovně otevřít dýchací cesty. Nesnažte se dělat umělé resuscitaci pokud psí hlava je ohnutá dozadu nebo na stranu, dýchacích cest již bude omezen kvůli umístění.

4. Položte ruku nebo ruce kolem tlamy, aby ústa zavřená. Take v dechu vzduchu a utěsnění psa nos s ústy, foukání do obou nosních dírek v současně. Blow pouze do hrudi stoupá, a vzít v úvahu velikost psa. Okamžitě odstranit ústa, aby vzduch přesunout ven z plic. Normální dechová frekvence pro psa je 15-20 dechů za minutu.

5. Zkontrolujte, zda impulzu nebo zda pes začne dýchat na jeho nebo její vlastní. Není-li puls, začít KPR. Pulse lze ověřit tím, že poslouchá na hrudi u velkých plemen nebo kontrolou stehenní tepnu v malých plemen. Pokud žáci jsou rozšířené a nereagují na světlo KPR by měla být ihned zahájena ve spojení s umělým dýcháním.

6. Pro velké psy umístit místo psa páteř proti svým kolena a místo jednou rukou na horní straně druhé na o umístění 5. žebra, přibližně 1/3 až těla od hrudníku. Proplétají prsty vaší druhé ruky přes první a zatlačte na pevný a stabilní, i pohybu. Zatlačte dolů a uvolněte. Nejlepší možnou míru, je 100-120 komprese za minutu nebo 2 dechy pak 15 stlačení opakované se z jakékoli pauzy. Pro malá plemena jemně zatlačte na stejném místě s jen prsty jedné ruky nebo místo jednou rukou na každé straně psa v hrudníku postavení, pokud CPR je provedené jinou osobou.

Umělé resuscitace a CPR u psů je velmi obtížné a často není úspěšná navzdory maximálnímu úsilí zachránce. Vždy okamžitě vyhledejte pohotovostní veterinární péče, a pokud je to možné, dokončit KPR nebo umělé dýchání, zatímco na cestě k veterináři je, pokud můžete najít někoho, kdo může řídit při práci na psa.
Pokud pes nereaguje buď začíná dýchat na vlastní nebo že srdce bije začátek během pěti minut, je pravděpodobné, že příliš pozdě zachránit psa. Pokud jste v blízkosti veterináře může být možné pokračovat ještě několik minut, avšak prognóza pro psa obvykle není dobré.
Zdraví, CPR

Blechy
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Zdravé a problematická Cvičení
Endokardiální fibroelastóza
Foot Zranění
Nadváha Kočky
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Anémie a krev stezkám problémy
Klíšťata
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra

Leave a Reply