Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable

Ušní infekce může být méně problematické u psů, než může být u lidí. Přidat k problému napadení ušního svrabu, a máte zaručeno, že mají neklidnou, nešťastné zvířátko, jeden, který je neustále třást hlavou a škrábání na uších.

Ušní roztoči jsou snadno ošetřit čištění uší s medikované mastí. Nicméně, budete muset dostat řešení od veterinárního lékaře, protože většina roztoči se stávají rezistentní na chemikálie (Sevin, pyrethins a thiabendazol) používaných v over-the-counter přípravy. Ujistěte se, že čištění uší všech zvířat v domě, ne jen postiženou domácího mazlíčka, aby se zabránilo roztoče šíření.

Zatím existují dva hlavní typy ušních infekcí, které udeří oba psy a kočky. Otitis externa je infekce zevního zvukovodu, zatímco otitis media je zánět středního ucha. První z nich je obvykle způsoben bakteriemi nebo kvasinkami, ačkoli to může být vytvořen kumulovanou mazu, sutě, rozcuchanými vlasy, cizího tělesa v uchu, nádor nebo cokoli jiného, ​​co brání řádné odvodnění ucha. Zánět středního ucha, mezitím nastane, když již existující infekce se šíří z vnějšího zvukovodu do středního ucha. Opět, cizí tělesa, odvoz suti a / nebo nesprávné čištění uší také může vést k tomuto typu infekce. Občas chronické ušní infekce dojít také v reakci na alergie nebo nemoci štítné žlázy.

Většina ušní infekce jsou léčitelné s řádnou veterinární péči. Pokud se neléčí, může však vážné poškození a trvalé ztrátě sluchu dojít. Porušených cév také může dojít, pokud pes třese hlavou příliš prudce. Kromě třes a škrábání na uších, budou tyto infekce způsobují uši, aby se červené a zanícené. Tam také mohou být faul zápach, v souvislosti s žlutou nebo načernalé vypouštění. Pokud je zvíře naklápěcí jeho hlava neustále, to je také příznakem infekce hlouběji do ucha. Je důležité mít svého psa ušní infekci léčit veterinář, který může určit přesnou příčinu a pak předepsat vhodnou léčbu. Důležitým krokem v tomto procesu je, aby se ujistil psa bubínku nebyl praskly. To proto, že některé léky mohou způsobit sluchovou ztrátu v případě, že jste do zvířete s prasklé ušní bubínek.

Většina ušní infekce jsou léčeni léky, včetně širokospektrých antibiotik, v kombinaci s pravidelným čištěním z psa uši. Více závažné infekce, však mohou vyžadovat chirurgický zákrok, zvláště tehdy, pokud krevní cévy byly porušeny psem třásl hlavou.

Každý pes může vyvinout ušní infekce. Plemena, která jsou více náchylní k problému, však patří ty, které sportovní dlouhé nebo převislé uši a / nebo psy s chlupatými vnitřními klapkami na uši. Konkrétní plemena, které se vyskytují ohrožené jsou: Basset Hounds, kokršpanělů, miniaturní pudlíci a knírači. Je doporučeno, aby majitelé těchto psů (a všechny svědomitý pet majitel) čistit uši pravidelně aby se snížilo riziko infekce.
Roztoči, zdravotní problémy, zdravotní, ušní poruchy, ušní potíže, Získané poruchy, Lékařské

Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Ataxie
Bite Rány
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Kočičí akné
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Zánět slinivky břišní
Pemphigus foliaceus
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme

Leave a Reply