Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé

V normálním psím víček struktury, chloupky tzv. řasy rostou dále od okraje víčka, ukázal ven, a jsou používány stejně jako bronchiální řasinek chytit prachu a cizích těles z zadání citlivé membrány oka. Existují však případy, kdy to jde špatně, a to obvykle projevuje v jednom ze tří způsobů. Mimoděložní řasinky, když řasa roste přes z vnějšku dovnitř očního víčka, trichiáza, který řasy začnou růst normálně, ale do sebe, a nejtěžší: Distichiáza, když vlasy začít růst z vnitřní strany víček směřovat k oku . Za zvláštních okolností, je Distichiáza smíchaný s sekundární symptom tzv. úzká oční štěrbiny, ve kterých otevření poskytované psa víčka je výrazně menší, než je obvyklé. Když se to stane, to dělá treatment zejména problematické, a tak je to tato sloučenina problém, který se tento článek týká se s.

Jakékoliv plemeno může ocitnout ovlivněna úzkou oční štěrbiny Distichiáza, ale nejčastější oběti se zdají být španělé, hračky plemen, teriéři, Boxer, Welsh Corgi, kolie, jezevčík, Dobrman, německý ovčák, irský setr, velký Dane, Pug, samojed, a Saint Bernard.

Když chloupky rostou dovnitř z víčka jsou jemná a měkká, kolikrát tam bude žádné vedlejší problémy. Nicméně, pokud jsou chloupky hrubé a tuhé, tak mají tendenci k propíchnutí očí, způsobující neuvěřitelně silné podráždění. Psi budou mít tendenci mžourat a tlapou na postiženého oka, která vám na první varovné příznaky, které by mohly mít problém na ruce. Vzhledem k tomu, Distichiáza může způsobit rohovky vředy, zda je problém natolik závažné, že je důležité, aby se některý z těchto příznaků vážně.

Tlak v úzké oční štěrbiny může diagnostiku a nanášení Distichiáza poměrně obtížné. Obecně platí, že veterinární lékař je schopen pouze najít všechny pochybných vlasových folikulů v případě, jako je tento po více rohovky vředy byly ošetřeny a jejich místo původu uvedeno. Dye testy a zvětšení může být také užitečné nástroje pro diagnostiku v typickém případě, ale opět, může přítomnost úzké oční štěrbiny pohlcovat tyto závěry.

Léčba úzké oční štěrbiny Distichiáza je ve dvou fázích. Za prvé, jsou všechny rohovky vředy léčeni antibiotiky odrazit sekundárních infekcí. Pak, v závislosti na jejich poloze, budou těkavé vlasy buď být odstraněny pomocí elektrolýzy nebo, v případě, že problém je zvláště vážné, váček sám se zmrazí a zničen kryochirurgie. Obecně lze říci, že tento typ operace ukázala lepší výsledky.

Psi, kteří mají historicky ukázaly jako tak náchylné k mít Distichiáza obvykle nejsou vhodnými kandidáty pro chov, protože choroba je dědičné jeden.
Úzké oční štěrbiny Distichiáza, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Poruchy oka, Distichiáza, oční problémy

Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Oh ty Pretty Baby Blues
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Krmení starší pes
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Blechy
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)

Leave a Reply