Vnější paraziti mohou být ovládány

Existuje několik různých typů vnějších parazitů, které mohou snadno najít skvělé místo k životu, krmit a rostou přímo na svého koně. Dobrý parazit ovládání je jednoduché, relativně nízké náklady, a může zabránit mnoha typů anémie, sekundární bakteriální infekce a dokonce i nepohodlí pro Vašeho koně. Většina vnější parazité, kteří se živí a žijí na koně mohou mít vliv na ostatní zvířata, včetně lidí, takže aby vaše stáje a koně bez před parazity je užitečné v několika směrech.

Některé z nejběžnějších vnějších parazitů nalezených na koních jsou roztoči. Tyto malé, mikroskopické paraziti mohou žít na kůži, v kůži nebo ve vlasových folikulů samotných. Každý typ roztoče způsobí svědění a nepohodlí pro koně, stejně jako alergické reakce na toxiny, které produkují. Vypadávání vlasů a sekundární bakteriální infekce v důsledku poškrábání a olizovat jsou často prvními příznaky drobeček infekce. Roztoči mohou také žít v uších a způsobí suché, všivý podívej na uších a způsobit tmavé, faul páchnoucích voskový výtok z uší. Ačkoli to není fatální samy, může těžká infekce roztoč v již ohrožena koně být život ohrožující.

Klíšťata jsou dalším problémem pro koně, jak se mohou v závažných napadení, způsobit chudokrevnost v důsledku ztráty krve. Klíšťata mohou také nést spavou nemoc, Lyme nemoc a může být spojena s infekční anémii koní nebo EIA. Klíšťata se bude pohybovat od hostitele k hostiteli, takže jsou schopni nebo přenosu nemocí z volně žijících a domácích zvířat, takže kontrola nezbytná. Klíšťata v uších může mít za následek, že kůň se stal přecitlivělí na dotyku na hlavě a také produkovat zvadlý uši.

Vši může být jedním ze dvou odrůd, krev sajícího nebo všenkami. Krev sající mšice je nejvíce problematické, protože může způsobit chudokrevnost, vypadávání vlasů a dokonce senzace růst a vývoj hříbat je-li nalezen ve velkých dost čísla. Kousání veš živí vlasy a odumřelých kožních buněk, a také způsobit vypadávání vlasů, ačkoli to je méně problematické než odrůdy krve sání. Vši jsou významné pro koně ve špatném stavu, i když nejsou přímo spojeny s prováděním jakékoliv nemoci.

Existuje mnoho různých typů plujících parazitů a hmyzu, které vadit koně. Vzhledem k tomu, kousnutí těchto mušek jsou bolestivé, mohou způsobit, že koně se být neustále v pohybu a podrážděné, často přispívají k hubnutí a úzkosti u koní, které jsou vystaveny vysokým mouchy populace. Koně se mohou stát také anémii v letních měsících, kdy mouchy jsou nejčetnější. Jízda na mouchy, stáj mouchy, jelen mouchy a komáři všude mohou být nositeli závažných a potenciálně fatálních chorob, jako je spavá nemoc, nakažlivá chudokrevnost koní a bažiny horečka.

Non-nemoc nést hmyzy takový jako pakomárů, roh mouchy, obličeje mouchy a černé mouchy může způsobit zranění, dermatitidy a dokonce sekundárních infekcí na břiše, kolem očí a na krku a mezi nohama koní, které mohou být velmi problematické.

Kontrola vnějších parazitů vyžaduje léčbu buď sprejem nebo otřete o insekticidy nebo prášky na rutinní během letu a parazitických sezony. Čisté, suchá podestýlka a dobrá ventilace ve stáncích a stájí bude také pomůže snížit létat populace. Vaření v páře nebo dezinfekci stájí, může deky a kartáče také pomoci předejít šíření jakýchkoli parazitů z koně na koně.
Paraziti, onemocnění kůže, Získané poruchy, zdraví

Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Klíšťata
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Zdraví
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém

Leave a Reply