Vředy u koní může být způsobena stresem

Všichni víme, že lidé se mohou vyvinout vředy od stresu, ale věděli jste, že koně mohou také? Dieta, cvičení a školení, jakož i soutěže a změny životního stylu, to vše může způsobit vředy u koní. Nový výzkum ukazuje, že až 40% všech sportovních koní, včetně dostihových koní, drezurní koně a propojky jsou pravděpodobně mají nějakou formu vředy vzniklými v důsledku kombinace faktorů.

Vředy u koní, lékařsky známý jako koní žaludečního vředu syndromu, byly centrem mnoha výzkumných programů na konkurenčních koní. Mnohokrát právě změny, které majitel dělá připravit koně na pořad skutečně přispívají k rozvoji vředu, což je zranění nebo bolest ve sliznici žaludku způsobené nadměrnou produkci trávicí kyseliny. U koní, se žaludeční kyseliny nepřetržitě produkován, protože koně, který je na pastvině obvykle pasou asi 18 hodin denně. Když majitelé přinést hospodářské soutěže koní v off na pastvině a pást kvalitní zdroje v pravidelných dávkách, může kůň pouze jíst jednu nebo dvě hodiny denně, takže mnohem více času na žaludeční kyseliny být v přímém kontaktu s žaludeční sliznice když jídlo není přítomen. Navíc je kůň sliny určen k neutralizaci žaludeční kyseliny, takže když kůň neustále pastva a polykání, on nebo ona je ovládání žaludeční kyselost. Když pastva a polykání je méně časté, celková kyselost žaludku zvyšuje. Je důležité poznamenat, že i poskytovat volný výběr sena ve stáji není stejná jako pastviny. Koně obvykle jíst daleko méně než seno trávy, pravděpodobně proto, že se zvětší v žaludku, působí dojmem, že jsou plné. Vysoká koncentrát kanály také přispět ke snížení množství sena spotřebované.

Vysoké úrovně výuky na denní bázi také přispět k vředy. To je opět přímým důsledkem není to, co kůň ve volné přírodě udělá, obvykle tráví většinu dne jíst. To může také, někteří výzkumníci věří, být hormonální problém, který způsobuje zvýšený žaludeční kyselinu být propuštěn, když jsou koně v náročných školení rutiny.

Čím více změn, které se dějí v koňském životě více zdůraznit, že on nebo ona bude pod. Změny z pastvy do stáje, trailering, vysoké odborné kurzy následuje relaxace, nové stáje a nových jezdců, měnící se místa a dokonce i změnou doprovodných koně mohou způsobit další stres a zvýšené šance na vředy. Vedení rutiny velmi strukturovaný a minimalizovat náhlé změny v krmení, cvičení a školení, je důležité v případě, že kůň je vysoce nervózní nebo má historii zažívací problémy.

Příznaky vředů se bude lišit, ale jsou obyčejně známý jako změna výkonu, letargie, kolika, ztráta hmotnosti, špatné srsti a špatné chuti k jídlu. Potvrzení vředů musí být provedeno s endoskopickém vyšetření, které umožňuje veterinář podívat se na žaludku pro kontrolu lézí spojených s vředy.

Léky mohou být použity k léčení lézí, pravidelné stravy a vrátit na pastviny, sledování výkonu a omezující stres je nezbytné pro dlouhodobé zdraví koně.
Vředy, získané poruchy, zdraví, poruchy zažívání, soutěž, Show, školení

Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Jawbone poruchy u psů
Je to kluk nebo holka?
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Maligní histiocytóza
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Trvalé pupilární membrány: Kongenitální Canine Vision Problem
Equine polysacharid Storage myopatie
OAAM V Arabové

Leave a Reply