Vzácné Brain porucha postihuje psi rovnováhu, koordinaci

Jeden z více srdcervoucí poruch, které mohou udeřit psa je dědičné onemocnění mozku, známý jako cerebelární abiotrophy. V tomto stavu je předčasné stárnutí a poškození mozečku, který je část mozku, která řídí pohyb a koordinaci. Ve většině zvířatech s touto podmínkou, cerebellum zraje obvykle před štěně se narodí, ale pak konkrétní buňky v mozečku, známý jako Purkyňových buněk, zhoršuje se pevně po porodu. Občas buňky v jiných oblastech mozku jsou ovlivněny také.

Cerebelární abiotrophy je dědičná porucha, která je prováděna prostřednictvím recesivních genů. Jedinou výjimkou jsou anglické ukazatele. Tato zvířata jsou předmětem jiné formy onemocnění, které je provedeno prostřednictvím dominantních genů.

Problém způsobuje špatnou koordinaci a rovnováhu do postiženého zvířete, a tam je několik druhů, které mohou udeřit. Velmi vzácný typ je označován jako novorozeneckém mozečku abiotrophy, ve kterém se mozkové buňky začnou degenerovat před narozením. Štěňata s touto poruchou se zobrazí příznaky ihned po narození a / nebo když se poprvé začnou chodit. Tato forma se často udeří bíglů a Samoyeds.

Postnatální cerebelární abiotrophy se objeví, když buňky jsou normální při narození, ale začíná degenerovat později. Jak brzy bude tento proces zahájen, a jak rychle to postupuje velmi liší, v závislosti na plemeni psa postižených. Symptomy se obvykle objeví po šesti až 12 týdnů, a stav se zhoršuje rychle jen v několika málo týdnů. Psi s mozečku abiotrophy bude mít špatnou rovnováhu a postavit s nohama široko od sebe. Oni obvykle mají tuhý nebo vysoce-stepping chůze a zdá se, neví, kde se nachází jejich nohy. (Mnoho psů bude stát nebo chodit s nohou obrátil pod.) Oni také zobrazovat hlavy a / nebo těla třes, a může se stát schopen vystoupit po schodech nebo stát bez opory. Pes je psychicky upozornění, ale jak nemoc postupuje, že často způsobuje zmatek, agresivitu, inkontinence, slepotu a záchvaty. Plemena Nejčastěji bývají postiženy s postnatálním formuláře jsou australské Kelpies, border kolie a labrador retrívři.

Ostatní plemena jsou ovlivněny poněkud odlišně stavem. Airdeales obvykle zobrazují příznaky kolem 12 týdnů věku, a u těchto zvířat nemoc postupuje pomalu. Známky ukázat o šest měsíců v Bernu se systémem Psi, Bernský salašnický psi a Němečtí ovčáci. Ostatní dotčené plemena patří: Brittany křepeláky, kolie, Gordon setrů, kelpie modré teriéry a miniaturní pudlů.

Veterináři učinit závěr o mozečku abiotrophy pozorováním psa, příznaky a pomocí různých testů, včetně MRI, zejména pokud pes je plemeno, které je známo, že nesou defektní gen. Je však možné definitivní diagnóza provádět pouze tím, že zkoumá mozkové tkáně po zvíře zesnulého. Bohužel, neexistuje účinná léčba tohoto stavu, a na nějakém místě bylo postižené zvíře bude muset být utraceno.

Psi s mozečku abiotrophy samozřejmě by neměli být chováni, a ani by jejich rodiče nebo sourozenci. V případě X-vázaná mozečková ataxie (forma nemoci, která udeří anglické ukazovátka), jsou pouze pejsci ovlivněn, i když matka je nositelem postiženého genu.
Cerebelární Abiotrophy, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, neurologické poruchy

Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Vnější paraziti mohou být ovládány
Renální amyloidóza
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Dyscoria: problém s oční čočky
Furballs / potvory u koček
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů

Leave a Reply