Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů

Pokud váš pes má vícebarevné kabát, pak mohou být citlivé na vzácné onemocnění známé jako Black dysplazií vlasy, folikulární nebo BHFD. Dědičná porucha uskutečněn recesivních genů, může BHFD objevit v každém čistokrevným nebo kříženec psa s multi-barevné srsti. Jak-přesto-neidentifikovaná genetická vada v kůži pigment (melanin) a ve vlasech hřídele formace je věřil být příčina.
Tento stav způsobuje černé nebo tmavé vlasy části nátěru k pádu, když zvíře ještě štěně nebo mladý pes, zanechala za sebou holou kůži. V časných stádiích, bude štěně je tmavé vlasy postupně slábnout a vzít na vybledlé, šedé nebo namodralé obsazení. These tmavší oblasti kůže jsou nakonec odešel úplně plešatý a mohou být pokryty léze, pupínek-jako puchýřů a / nebo suché, šupinaté kůže. Ve stejné době, kdy všechny tyto příznaky se vyskytují, psa vedle, světlý kožíšek zůstává normální. Zatímco vypadávání vlasů je obvykle trvalý, tam jsou obvykle žádné další závažné dopady na psa celkový zdravotní stav. Několik zvířata mohou mít zvýšené zranitelnosti vůči bakteriálním infekcím, ale to ještě nebyl s konečnou platností prokázána.
Většina postižených štěňátka vypadají normální při narození, ale začíná ztrácet svou tmavé vlasy, když jsou asi čtyři týdny. Ztráta tmavě pigmentované vlasy pokračuje, dokud pes tmavší skvrny jsou úplně plešatý, obvykle o osm devíti měsících věku. Srst na psího těla je obecně ovlivněna více než kožešiny na hlavu zvířete a krku.

Každý pes s multi-barevné srst, která rovněž nese defektní gen může skončit BHFD. Plemena nejčastěji postižené patří: Airedale teriérů, Bassett honí, Curly-Coated Retriever, anglických buldoků, irský vodní španěl, malamuti, Papillons, portugalské vodní psi, Schipperkes, Siberian Huskies, a stafordšírských. Vypadávání vlasů u většiny z těchto zvířat dochází v mladém věku, ale u některých plemen, zejména Doberman pinčové, irský vodní španěl, Portugalský vodní pes a Curly-Coated Retriever, porucha neprodukuje příznaky, dokud pes je mezi jedním a čtyřech letech věku, spíše než během puppyhood. Také v těchto zvířat, je vypadávání vlasů obvykle soustředěna kolem psa dolní části zad.

V dalším variaci, vidět především v Airedale teriérů, anglických buldoků a Staffordshire teriéři, vypadávání vlasů začne mezi dvěma až čtyřem rokům věku, a šíří se přes záda a strany v sedle-jako vzor. S těmito zvířaty, může vlasy vypěstujte a pak se ztratí opět v cyklického.

K dispozici je test DNA, který může určit psy, že gen, který je zřejmě užitečné při prevenci choroby se šíří na novou generaci. Zatím zde není žádný lék na BHFD, a změny v psí srsti jsou obvykle trvalé. V některých případech, jsou speciální šampony a mastných kyselin doplňky předepsán k léčbě suché, šupinatá kůže. Někdy psi s BHFD také vznik kožních infekcí, které jsou léčeny antibiotiky.
Srst a kůže Poruchy, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, poruchy Různé

Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Vakcína Sensitive
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Známky a příznaky
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata

Leave a Reply