West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc

Existuje několik oblastí, kde West Nile virus není problém pro lidi a koně podobní. Ačkoliv lidé a koně mohou mít oba nemoc, to může jen být přenesen z jednoho zvířete nebo člověka na druhého přes kousnutí komára. Neexistuje žádný záznam o nikom každý dostat West Nile virus z koně, ani z neinfikovaných koně dostat West Nil od kontaktu s infikovaným koně.

Komár nakazí s nemocí tím, že kousne ptáka, který má West Nile virus. Virus pak se stěhuje do komára slinných žláz a množí, ale nezabije komára, což je nosič. Komár potom kousne koně a koně nakazí. Každý kůň může nakazit se západním Nilu, pokud je pokousán infikovaným komárem. V současné době existuje očkování, které jsou používány, aby se zabránilo závažnost viru West Nile, ačkoli, jak jsou efektivní není zcela znám.

West Nile virus výsledky v příznaky, které zahrnují ztrátu chuti k jídlu, slabost, horečka, ohromující a nedostatek koordinace, potíže s polykáním, lisování hlavu proti předmětům, svalové křeče a záškuby, bloudění v kruzích, přecitlivělost na světlo, zvuk a pohyb a zhroucení, kóma a smrt v extrémních případech. Většina koní s West Nile obnoví při léčbě, ale bez podpůrných typů léčby, které jsou více pravděpodobné, že zemřou.

Jakmile kůň má West Nile virus vše, co může být poskytnuta, je podpůrná péče. Veterináři mohou léčit všechny sekundární bakteriální infekcí a koně mohou být anti-horečce a bolesti léky na zmírnění nepohodlí. Vysoce chutné krmivo s doplňky by měly být poskytnuty, pokud kůň je jíst vůbec. Vedení koně v teplém, suchém místě, které je prosté z náhlých zvuků, bude světlo nebo pohyb pomoci s přecitlivělosti problému. Spousta čerstvé, čisté vody by měly být vždy k dispozici.

Klíčem k prevenci West Nile virus ve vašem koně nebo koně je očkovat na virus, stejně jako populace kontrolní komára ve vašem koně prostředí. Odstranit všechny stojící vody na pozemku, zejména kolem stáje nebo pastviny. Používejte kvalitní mušku a repelent proti komárům rutinně jak na koně a ve stabilní oblasti. Zamlžení nebo léčbu stáje s bezpečnými insekticidy, a to zejména v ranních a prach době, kdy komáři jsou nejvíce aktivní pomůže.

Buďte informováni jako s možnými případy West Nil viru ve vašem okolí. Pokud jste si vědomi, že došlo případě nebo pokud existují případy, v sousedních oblastech nebo zemích se ujistěte, že máte své koně očkovat. Vyhněte se na koni nebo trailering svého koně přes místech, kde byly běžné hlášeny případy West Nil viru. Konečně, sledovat jakékoliv příznaky mrtvých ptáků, zejména vrány a sojky a okamžitě volejte zdraví oddělení, pokud je příčinou smrti ptáka není zřejmé. Testování pak může být provedena na mrtvého ptáka a zjistit, zda byl virus.
West Nile Virus, Získané poruchy, zdraví, očkování

Zdraví
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Weight Management pro psy
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Nízká štítné žlázy
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Endokardiální fibroelastóza
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci

Leave a Reply