Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes

Jeden z více katastrofických onemocnění, které může mít vliv na vaše velké plemeno psa je onemocnění známé jako syndrom wobbler, nebo klinicky děložního obratle nestability.
Tento syndrom se vyskytuje, když je mícha komprimována do cervikální (krční) oblasti. Tato komprese, nebo místa s nebezpečím uskřípnutí, se stane, protože obratle, jehož prostřednictvím kabelu prochází je poškozen nebo nesprávně. Komprese zraní část míchy, který je nutné na zvíře stojí a / nebo přesunout normálně.
Co způsobí, že tyto deformity v obratli není dosud znám, ale to je věřil být příbuzný jak genetiky a výživy. V některých mladých psů, může Wobbler objevit, pokud je zvíře dostávat stravu příliš vysoký obsah bílkovin, vápníku a fosforu, ve snaze urychlit proces růstu. To je věřil způsobit kosterní změny, které nastanou v některých postižených psů.
Ve většině případů wobbler, psa páteřní kanál je úzký a krátký, komprese míchy mírně, a zhoršující se při vysunutém krk. V ostatních případech, obratle zarůst a rozšířit do oblasti určené pro míchy (páteřní kanál). Také může být obratle abnormálně tvarovaných, jinak spoje mezi obratli jsou poškozené. Ve všech těchto případech, může mícha mohla zachytit mezi strukturami a komprimovány. V Doberman Pinschers a německé dogy, kosterní abnormality odpovědný za syndrom wobbler se obvykle vyskytuje v posledním tři obratle v krku (pátý, šestý a sedmý krční obratle).
Ve všech těchto případech abnormality umístit stálou důraz na odpružení disků mezi obratli, přimět je, aby degenerovat a nakonec prasknutí, vytváří další tlak na míchu.
I když je primárně nalezený v mladém dogy a starší dobrmana Pinschers, může Wobbler syndrom objevit v jakémkoli psa, dokonce i některé menší plemena like bíglů a Bassett Hounds. Je to obvykle diagnostikována rentgenových snímků a myelogram, studie páteře, který používá vstřikováním kontrastní barvivo, aby veterinární lékař zkoumat, kde je komprese nachází, jeho závažnost a následnou otok míchy.
Postižení zvířat bude rozvíjet příznaky rychle, počínaje slabosti a nedostatku koordinace, zejména v jejich zadních končetin. Tyto příznaky se obvykle zhorší postupně po několik týdnů či měsíců. Psi často bude stát jeho zadních nohách širší oddělený než je obvyklé, což jeho Pánevní končetiny houpat dopředu a dozadu. Nebo může být na psí pánevní končetiny nejsou plně rozvinout, přimět to, aby předpokládat krčí pozici s přesnou prsty odírání na zemi na každém kroku. Obvykle přední nohy nejsou ovlivněny, ale občas mohou být tuhý a nevhodný stejně. Dobrou zprávou je, že stav není bolestivé, a zvíře zůstane ve střehu a reagovat.
Léčba těchto psů obvykle začíná s kortikosteroidy injekce na snížení jakékoli otok míchy. Jedná se o dočasné opatření, a obvykle následuje operaci na zmírnění tlaku na míchu a případně opravit některé obratlů malformací. Nejběžnější chirurgická metoda je odstranit všechny prasklé disky a potom posílit zbývající obratel. Většina psů, kteří byli stále schopni chodit před operací dobře po zákroku, je prognóza je více hlídané pro psy, které byly ochrnutých a / nebo není schopen se postavit před zahájením léčby. Většina psů to zážitek lepší fungování, ale dlouhodobý výhled závisí na tom, jak moc k trvalému poškození bylo provedeno do míchy.
Woblery syndrom, Large Breed, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, poruchy Získané, společné problémy, kostí problémy, komprese míchy

Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Blechy
Mýty O mange
Játra Amyloidóza
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Kočičí Immunodeficiency Virus
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)

Leave a Reply