Wobbler syndrom není vždy EPM

Často charakteristika chůze, špatná koordinace a viklání hnutí, které se náhle objeví u koní se automaticky předpokládá, že EPM nebo koní protozoálních myeloencephalitis. Vzhledem k tomu, to je jedna z nejčastějších neurologických onemocnění nalezených u koní v Severní Americe, to je často známé koní odborníků, že nedostatečná koordinace a nepravidelné chůze je obyčejný nesprávné diagnostice.

Ve skutečnosti podmínka může být komprese obratlů v krku, který je příčinou hnutí koně problémy. Wobbler syndrom je způsoben buď zranění nebo degeneraci obratlů, které drtí dohromady, poškození míchy možnost posílat podněty dolů páteře a správně organizovat hnutí. Zúžení míšního prostoru obratlů, známý jako stenózy, je také přítomný v mnoha postižených koní. Často wobbler syndrom bude mít vliv pouze na přední nohy a může se stát stále více zřetelnější v průběhu času. Veterináři se dohodly největší příznakem syndromu wobbler je je ataxie, nebo koně neschopnost vědět, kde jeho nohy se pohybují, což má za následek viklání nebo vyvádí typu chůze. V některých koní podmínka bude postupovat k bodu kůň není schopen stát nebo náhodně chůzi do objektů, ale většinou je to neobvyklé.

Příznaky se mohou objevit postupně v průběhu času, nebo zdravý, koordinovaný kůň se náhle vyvíjet závažné příznaky, často k záměně a hrůzy majitele. Ve většině případů budou přední nohy se nejvíce postiženy, ale někdy jsou pánevní končetiny se také zdají být nekoordinovaná a nepravidelné jejich pohybu.

Koně kolem dvou let jsou často více obyčejně určil, a to je více převládající v některých chovech a linií než ostatní. Koně, které jsou velmi rychlé ve vývoji, jako Quarter Horse a plnokrevníci jsou náchylnější k rozvoji stavu, jak jsou někteří z novějších teplokrevných plemen, kteří byli chováni pro závodní koně ve skákání a drezuru. Muži jsou téměř dvakrát vyšší pravděpodobnost, že je diagnostikován jako ženy, která má některé výzkumníky, silně upřednostňující genetickou složku na podmínku. RSS, cvičení a konformace mohou být všechny faktory přispívající ke koni rozvíjející wobbler syndrom.

Léčba může být chirurgická nebo non-chirurgické, obvykle měřen podle závažnosti stavu. Změna stravy u mladých koní, kteří mají pomalý růst, přidáním vitamínu E ve stravě a léčba kortikosteroidy může končit stavu bytí řízené a dokonce i opravit.

Ve starších koní, kde je vážné známky na wobbler při řízení syndrom chirurgických k pojistce kovovou tyč do postižené oblasti páteře ke zmírnění tlaku na míchu je nejvíce doporučil. To není okamžitý lék jako kost musí dekomprimovat a růst zmírnit tlak úplné uzdravení často trvá několik měsíců až jeden rok. Výsledky byly velmi slibné se stabilizačním operaci, pohybuje kolem 75% úspěšností. Mnoho koní, které mají stabilizační chirurgický zákrok, návrat k závodění nebo skákání a nebude mít žádné dlouhodobé problémy po úplné uzdravení.
Woblery syndrom, Poruchy kostí a kloubů, poruchy Získané, Genetické poruchy, zdraví

Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Málo Nozdry (stenotických nares): Dýchací Easy Once Again
Pyotraumatic Dermatitida: Hasící Hot Spots
Maligní histiocytóza
Pozitivní výsledky při minimalizaci případů nakažlivé chudokrevnosti koní
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Wobbler syndrom není vždy EPM
Zdravé a problematická Cvičení
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy

Leave a Reply