Záchvaty a Epilepsie u psů

Záchvaty jsou velmi děsivé majitele psů a jsou také děsivé psů i, v závislosti na závažnosti a intenzity záchvatu. Epilepsie, obecný termín pro záchvatovité onemocnění, může být buď idiopatická, což znamená, že přesná příčina není známa, ale je pravděpodobné, dědičné nebo genetické onemocnění, nebo sekundární, což znamená, že se záchvaty jsou výsledkem jiného typu onemocnění nebo trauma. Bez ohledu na to, jaký typ epileptického záchvatu je pes má, je to způsobeno abnormální mozkové činnosti, která se přenáší prostřednictvím mozkové kůry na svaly v těle, což má za následek křečích a chování, které jsou vidět. Secondary epilepsie může být způsobeno tím, parazitárních invazí, drogy, toxiny, nemoci, hormonální nerovnováha, a nutriční nedostatky.

K dispozici jsou čtyři etapy epileptického záchvatu u psů, bez ohledu na typ nebo intenzity záchvatu. Ve velmi malých záchvatů známý jak mal petit záchvaty účinky abnormální mozkové činnosti mohou být velmi malé a může být dokonce minul majitel, zatímco v grand mal nebo velké záchvaty jeden nebo všechny z fází může být velmi zřejmé.

První etapa záchvatu je známý jako prodome, který je často poznamenal změnou psa je normální chování. Mohou být více neklidu nebo spát více, odmítání potravy nebo dokonce změnit z přátelského psa více rezervovaný a izolovaných zvířat. Tato etapa může trvat od několika velmi krátkých několika minutách až na týden a více. Jak mozková aktivita se stává stále více abnormálních, druhá fáze, nebo aura fáze zřejmé. Lidé s epilepsií hlásí, že vidí aury nebo svatozáře v této fázi v mnoha případech, proto jméno. Psi často bude štěkat, zdá se potřebují více pozornosti, zvracení, objeví nervózní, často močit, slintat nadměrně, a dokonce i neustále tempo v této fázi.

Ictus je skutečný záchvat a je nejděsivější dodržovat, i když pes jeho nebo sebe nemusí být vědomi toho, co se děje v tomto okamžiku. V grand mal pes může spadnout na bok, kalhoty, výt, pádlo jeho nebo její nohy, třepe nadměrně, a pracovat čelisti, jako by byli žvýkání něco. Mohou kňučet a plakat, nebo dokonce vrčení a kůra v této fázi. Je to obvykle krátké trvání, ale může zdát jít donekonečna, jak jste se pozorovat.

Iktální je vyčerpání fáze hned po záchvatu. To může zahrnovat chování, jako stimulační, pití nadměrného množství vody, potácel, se zdá, že dočasnou ztrátu sluchu nebo dohled, nebo jen spát bez probuzení.

Léky jsou nejvíce efektivní způsob, jak ovládat epilepsie. Tyto léky jsou uvedeny v pravidelně pomáhat sladit různé neurologických funkcí mozkové kůry, stejně jako ovládat všechny stávající zdravotní potíže, které mohou být vedoucí k sekundární typy epilepsie. Je velmi důležité, aby se snažit omezit pohyb psa, když on nebo ona má záchvat a nikdy dát ruku do úst v této době, protože to může vést k vážnému zranění. Nahlásit jakoukoli aktivitu záchvatu k veterináři a naplánovat okamžité schůzku. Někteří psi budou mít jen jeden záchvat v jejich životě, že nikdy opakuje, zatímco jiní mohou mít chronické záchvaty.

Plemena, které jsou nejvíce náchylné k idiopatické nebo zděděná epilepsie patří bíglů, němečtí ovčáci, keeshond, zlatých retrívrů, boxerky, irské setrů, labradorský retriever, kokršpanělů, pudlů, Dalmatinů, a koliemi. Se sekundární epilepsie jakékoliv plemeno může vyskytnou záchvaty, když jeden nebo více faktorů, které přispívají, jsou přítomny.
Epilepsie, Zdravotní problémy, zdraví, nervové problémy, Genetické poruchy

Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Bite Rány
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?

Leave a Reply