Zadní noha Konformace a srp-Hlezna

Hlezno je kloub, který je asi v polovině cesty dolů na zadní nohy a nejvíce podobá ohnutý loket člověka. Hlezno je kloub, který dává koni tah rovnáním se na nohu buď dopředu nebo nahoru pohybu. Vzhledem k tomu, hmotnost koně v zatáčkách a vpřed a vzhůru hnutí je na hlezno, dobrá stavba těla je nezbytné zajistit, aby společná zůstane silné a pevné, koně života.

Existuje několik různých konformační problémy, které mohou nastat, většina, které jsou vrozené nebo jsou přítomny od narození. Jedním z problémů je hlezna, které jsou příliš strmé, který je známý jako místo nohama. Tito koně mají trochu strčil a často mají špatnou spěnce umístění, což ve společných a nohy problémy jako koně věků.

Sickle hlezna jsou opačný problém, že po roce legged koně. Kůň s srpu hleznům má příliš mnoho ohnout v hlezna, což vede k skloněnou tvaru ve spodní nohy spíše než správné konformace. V těžkých případech srpovitých hlezna koně se zdá být tahem spodní část nohy, známý jako holeně, a pod tělem.

Koně s srpu hlezny jsou náchylnější k rozvoji zadních nohou problémy, které zrají a jsou zpracovány. Mnoho koní se srpu hleznům bude vytvářet podmínky, jako jsou bažiny spavin, obrubník a throughpin. Tito koně mohou mít potíže se zadními nohami zdánlivý chytit, nebo zamknout, když jsou v některých chodech, klus je problematická zejména pro koně s tímto konformace.

Pohotovostní je stav, který je známý tím, paušální, která se tvoří na zadní straně zadní nohy o tři-čtyřiin. dolů od hlezna. Pohotovostní je dočasný otok, který není problematické koně za předpokladu, že on nebo ona je odpočatý a za předpokladu, čas otok jít dolů. Paušální je způsobeno tím, opotřebení na vazu kvůli zpětné tlaku na hlezno z úhlu holeně.

Bog spavin je podobný měkký otok v oblasti kolem hlezna, ale je více obyčejně zjištěno, že je na vnitřní straně a přední části kloubu. Stejně jako obrubník, můžete bog spavin být léčeni odpočinku, kůň proti horečce a pečlivé sledování množství cvičení je k dispozici. Korekční boty, které pomáhají měnit úhel nohou může být poněkud užitečné, v závislosti na stupni konformačních problémů.

Throughpin je otok v horní části hlezna, že jako obrubník a rašelinné spavin je měkká na omak a nebude obvykle nezpůsobí trvalé kulhání, pokud by se s ostatními a proti horečce.

Bone spavin je vážný, bolestivý stav, který bude mít za následek trvalé kulhání v srp-hleznech rozbíhavé koní. To je těžké, kostnatá růst, který se vyvíjí v důsledku poranění hlezenního kloubu v pohybu. Typicky tito koně ztratí pružnost zadní nohy a pohyb bude velmi bolestivé. Management bolesti a injekce z kortikosteroidy může být často užitečné, ale je těžké případy kůň může nikdy získají plný rozsah pohybu.
Sickle hleznech rozbíhavé, společných problémů, zdraví, genetické poruchy

Cherry Eye
Infekce močového měchýře
Otázky se zeptat na Chovatel
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Gangliosidóza GM1 a GM2
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Asymetrický čelistí

Leave a Reply