Zadní noha Konformace a srp-Hlezna

Hlezno je kloub, který je asi v polovině cesty dolů na zadní nohy a nejvíce podobá ohnutý loket člověka. Hlezno je kloub, který dává koni tah rovnáním se na nohu buď dopředu nebo nahoru pohybu. Vzhledem k tomu, hmotnost koně v zatáčkách a vpřed a vzhůru hnutí je na hlezno, dobrá stavba těla je nezbytné zajistit, aby společná zůstane silné a pevné, koně života.

Existuje několik různých konformační problémy, které mohou nastat, většina, které jsou vrozené nebo jsou přítomny od narození. Jedním z problémů je hlezna, které jsou příliš strmé, který je známý jako místo nohama. Tito koně mají trochu strčil a často mají špatnou spěnce umístění, což ve společných a nohy problémy jako koně věků.

Sickle hlezna jsou opačný problém, že po roce legged koně. Kůň s srpu hleznům má příliš mnoho ohnout v hlezna, což vede k skloněnou tvaru ve spodní nohy spíše než správné konformace. V těžkých případech srpovitých hlezna koně se zdá být tahem spodní část nohy, známý jako holeně, a pod tělem.

Koně s srpu hlezny jsou náchylnější k rozvoji zadních nohou problémy, které zrají a jsou zpracovány. Mnoho koní se srpu hleznům bude vytvářet podmínky, jako jsou bažiny spavin, obrubník a throughpin. Tito koně mohou mít potíže se zadními nohami zdánlivý chytit, nebo zamknout, když jsou v některých chodech, klus je problematická zejména pro koně s tímto konformace.

Pohotovostní je stav, který je známý tím, paušální, která se tvoří na zadní straně zadní nohy o tři-čtyřiin. dolů od hlezna. Pohotovostní je dočasný otok, který není problematické koně za předpokladu, že on nebo ona je odpočatý a za předpokladu, čas otok jít dolů. Paušální je způsobeno tím, opotřebení na vazu kvůli zpětné tlaku na hlezno z úhlu holeně.

Bog spavin je podobný měkký otok v oblasti kolem hlezna, ale je více obyčejně zjištěno, že je na vnitřní straně a přední části kloubu. Stejně jako obrubník, můžete bog spavin být léčeni odpočinku, kůň proti horečce a pečlivé sledování množství cvičení je k dispozici. Korekční boty, které pomáhají měnit úhel nohou může být poněkud užitečné, v závislosti na stupni konformačních problémů.

Throughpin je otok v horní části hlezna, že jako obrubník a rašelinné spavin je měkká na omak a nebude obvykle nezpůsobí trvalé kulhání, pokud by se s ostatními a proti horečce.

Bone spavin je vážný, bolestivý stav, který bude mít za následek trvalé kulhání v srp-hleznech rozbíhavé koní. To je těžké, kostnatá růst, který se vyvíjí v důsledku poranění hlezenního kloubu v pohybu. Typicky tito koně ztratí pružnost zadní nohy a pohyb bude velmi bolestivé. Management bolesti a injekce z kortikosteroidy může být často užitečné, ale je těžké případy kůň může nikdy získají plný rozsah pohybu.
Sickle hleznech rozbíhavé, společných problémů, zdraví, genetické poruchy

Puzzle paralýzy
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Přední Segment dysgeneze: Genetická stavu oka
Lymfom Rakovina
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Vakcína Sensitive
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Co očekávat v Vets

Leave a Reply