Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace

Mnoho lidí nesprávně myslí, že koně miniatury a plemeno Falabella jsou vlastně trpasličí koně, který je falešný. Miniaturní koně a Falabellas jsou chováni být malé a prostřednictvím šlechtění vyvinuly do vlastních chovů tohoto plemene pravda malé, obvykle dobře přizpůsoben koní. Je však pravda, že trpasličí koně byly použity při vývoji miniaturních koní chovaných v pochybných chovatelů za následek větší pravděpodobnost trpasličího potomků z miniaturních koní. Tento krátký střih k rozvoji nejmenší možné miniaturní koně má katastrofální následky. Falabella koně, jen se množil jednou rodinou, měli méně problémů s malým vzrůstem jako chovné stádo projevoval podařilo. Plné velikosti nebo normální velikosti koně jakéhokoliv plemene bude velmi zřídka vyrábět trpasličí potomstvo, ale to je velmi neobvyklé. Některé pony plemena, zejména v odlehlých oblastech světa, kde byly plemena byly velmi izolované a mají vrozený neustále, malého vzrůstu je vážným problémem pro pokračování chovu.

Zakrslosti je způsobená genetickou poruchu nebo degeneraci genetického make-up hříběte, které se dědí z jedné matky nebo otce. Tam jsou vlastně 320 různých typů malým vzrůstem, které byly identifikovány u koní a ty mohou být mírné a téměř nepozorovatelný, ale často za následek zdravotní problémy nebo vnitřních malformací. The malým vzrůstem, který je nejvíce patrné mohou sahat od mírné narušení fyzického vzhledu koně přes k hrozné deformací, které nemohou být léčeni nebo opraveny. Trpasličí koně by neměli být chováni a mnozí budou neplodní nebo není schopen reprodukovat kvůli malformace reprodukčního systému.

Brachiocephalia je trpaslík stav, který je charakterizován velmi malém těle s neúměrně velkou hlavou chybně. Typicky jsou končetin defektů stejně, obvykle krátké, velmi robustní a ohnuté nohy jsou přítomny. Často tito koně se tlačil v obličeji, které omezují koně schopnost dýchat, pást nebo žvýkat. Mnoho brachiocefalického hříbat jsou zničeny při narození jako deformace jsou příliš těžké být opraveny chirurgicky, nebo k tomu, aby hříbě žít normální život. V mírných případech mohou nozdry být zvětšeny chirurgicky a rekonstrukční operace lze provádět v případě potřeby umožnit dýchání a jedení.

Diastrophia je malého vzrůstu, která vede k zkroucené a deformované končetiny s kostí malformací páteře. Obvykle se tyto trpaslíci budou mít klenutý hřbet a mírné až středně deformovaných končetin, z nichž některé mohou být opraveny s botami a chirurgických zákrocích.

Achondroplastic dwarfisms je nejméně problematická pro většinu koní a výsledky ve velmi krátkých nohách s normální velikostí těla a hlavy. Často uši těchto trpasličích koní jsou také velmi malé, ale celkově tito koně jsou zdravé a mohou žít normální život.

Přestože malého vzrůstu často vyústí v deformací, ne všechny jsou závažné, nebo oslabující na koni. Tam jsou trpasličí koně přijetí center a zachraňuje po celé Severní Americe, aby péči o obě miniatur a trpasličích koní, kteří jsou vždy hledají milující domovy pro tyto nádherné zvířata. Pokud máte zájem o přijetí trpaslíka nebo miniaturní kůň kontaktní záchranu ve vaší oblasti.
Zakrslosti, Falabella, genetické poruchy, zdraví

Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Zánět žaludku
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger
OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Artritida
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím

Leave a Reply