Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace

Mnoho lidí nesprávně myslí, že koně miniatury a plemeno Falabella jsou vlastně trpasličí koně, který je falešný. Miniaturní koně a Falabellas jsou chováni být malé a prostřednictvím šlechtění vyvinuly do vlastních chovů tohoto plemene pravda malé, obvykle dobře přizpůsoben koní. Je však pravda, že trpasličí koně byly použity při vývoji miniaturních koní chovaných v pochybných chovatelů za následek větší pravděpodobnost trpasličího potomků z miniaturních koní. Tento krátký střih k rozvoji nejmenší možné miniaturní koně má katastrofální následky. Falabella koně, jen se množil jednou rodinou, měli méně problémů s malým vzrůstem jako chovné stádo projevoval podařilo. Plné velikosti nebo normální velikosti koně jakéhokoliv plemene bude velmi zřídka vyrábět trpasličí potomstvo, ale to je velmi neobvyklé. Některé pony plemena, zejména v odlehlých oblastech světa, kde byly plemena byly velmi izolované a mají vrozený neustále, malého vzrůstu je vážným problémem pro pokračování chovu.

Zakrslosti je způsobená genetickou poruchu nebo degeneraci genetického make-up hříběte, které se dědí z jedné matky nebo otce. Tam jsou vlastně 320 různých typů malým vzrůstem, které byly identifikovány u koní a ty mohou být mírné a téměř nepozorovatelný, ale často za následek zdravotní problémy nebo vnitřních malformací. The malým vzrůstem, který je nejvíce patrné mohou sahat od mírné narušení fyzického vzhledu koně přes k hrozné deformací, které nemohou být léčeni nebo opraveny. Trpasličí koně by neměli být chováni a mnozí budou neplodní nebo není schopen reprodukovat kvůli malformace reprodukčního systému.

Brachiocephalia je trpaslík stav, který je charakterizován velmi malém těle s neúměrně velkou hlavou chybně. Typicky jsou končetin defektů stejně, obvykle krátké, velmi robustní a ohnuté nohy jsou přítomny. Často tito koně se tlačil v obličeji, které omezují koně schopnost dýchat, pást nebo žvýkat. Mnoho brachiocefalického hříbat jsou zničeny při narození jako deformace jsou příliš těžké být opraveny chirurgicky, nebo k tomu, aby hříbě žít normální život. V mírných případech mohou nozdry být zvětšeny chirurgicky a rekonstrukční operace lze provádět v případě potřeby umožnit dýchání a jedení.

Diastrophia je malého vzrůstu, která vede k zkroucené a deformované končetiny s kostí malformací páteře. Obvykle se tyto trpaslíci budou mít klenutý hřbet a mírné až středně deformovaných končetin, z nichž některé mohou být opraveny s botami a chirurgických zákrocích.

Achondroplastic dwarfisms je nejméně problematická pro většinu koní a výsledky ve velmi krátkých nohách s normální velikostí těla a hlavy. Často uši těchto trpasličích koní jsou také velmi malé, ale celkově tito koně jsou zdravé a mohou žít normální život.

Přestože malého vzrůstu často vyústí v deformací, ne všechny jsou závažné, nebo oslabující na koni. Tam jsou trpasličí koně přijetí center a zachraňuje po celé Severní Americe, aby péči o obě miniatur a trpasličích koní, kteří jsou vždy hledají milující domovy pro tyto nádherné zvířata. Pokud máte zájem o přijetí trpaslíka nebo miniaturní kůň kontaktní záchranu ve vaší oblasti.
Zakrslosti, Falabella, genetické poruchy, zdraví

Infekce horních cest dýchacích
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Potkávací Zpět Je Postavení problém
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Ledvinové kameny u psů
Pochopení degenerativní myelopatie
Progresivní retinální atrofie

Leave a Reply