Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa

Všichni víme, jak nepříjemné je mít jakýkoliv typ střevní žalu. Představte agonii, pak, žaludeční torze, ve kterém žaludku a sleziny doslova překroutit a zlomit. Podmínkou je nesnesitelně bolestivé, a pokud ignorována, je trvale fatální.

Žaludeční torzní případů se vyskytuje nejčastěji u velkých plemen, deep-chested psy, jako Bloodhound, labradorský retrívr, dobrman, Akita či Velké Dane. To je stav, který není připojen k psovi věku nebo pohlaví. Ve skutečnosti, můžete případů spontánně objevit u zdravých psů všech plemen, obvykle krátce po jídle.

Počáteční příčinou většiny žaludečních torzních případů je distenze nebo dilatace žaludku, vzhledem k nadměrné plynu a vzduchu, z nichž mnohé jsou obvykle požití nechtěně zatímco pes se jí. Když žaludek se nafouklé s plynem, se otáčí buď v hodinových ručiček nebo proti směru. To zase odpojí vchodů a východů do žaludku, který se stává ještě více nafouklý s plynem. V nejtěžších případech je dodávka krve do žaludku uříznout, a přilehlý slezina také zkroutí a rozšířené. Podmínkou způsobí pes, aby se stal těžce nemocné velmi rychle, a smrt může mít za následek jak malý jako jeden až dvě hodiny.

Většina případů žaludeční torze vznikají spontánní mimořádné události. Pokud zjistíte, že vaše pes potíže s dýcháním během jednoho až dvou hodin po jídle velké jídlo, zkontrolovat jeho žaludek. Pokud je to nafouklé a pes se pohybuje co nejméně, může torzní došlo. Psi s tímto problémem bude obvykle projít výkaly a plyn, a může pokoušet zvracet, ale bez úspěchu. Otok břicha obvykle pokračuje přes půl hodiny na tři hodiny po jídle, s žaludek stává obrovsky nafouknuté.

Kromě toho, že rozšířené stomach tlačí na dutou žílu, což je velké žíly odvádějící krev ze psího srdce na břicho a končetinách. To způsobí nedostatečné množství krve, se převedou do srdce, srdce přestane fungovat správně, a pes je dna krevní tlak ven, produkovat šok a rychlá smrt. Pokud se neléčí ihned, většina psů s tímto problémem zemře během jedné až dvou hodin, a nikdo se přežít za zápas 36 hodin. I když je léčba obdržel ihned, stav stále zabíjí 20 až 25 procent všech postižených psů.

Pokud máte podezření, že váš pes může mít žaludeční torze, by zvíře být přijata k veterináři hned. Většina vystoupí neodkladnou operaci, aby se zbavil přebytečného plynu, zmenšit žaludek a opravit zkroucené střeva, jícnu nebo slezinu. Ostatní provedení dvoustupňový léčbu, první použití žaludeční sondy nebo jiného chirurgický postup ulehčit nahromaděnou plyn a vypusťte žaludek. Poté, co pes již není v šoku a byla obnovena trochu, chirurgie je vykonávána k opravě zvrat. Jakmile pes byl úspěšně léčeni chirurgicky, musí být její příjem potravy a vody bude přísně sledováno na pár týdnů po operaci, aby se zabránilo opakování.

V současné době žádná spolehlivá metoda, aby se zabránilo žaludeční torze. Doporučuje se však, že psi mít přístup k misce s jídlem po celou dobu, aby mohli jíst trochu po celý den. Psi, kteří jsou omezeny na jedno jídlo denně s větší pravděpodobností hodit do obrovské jídlo, dávat je větší riziko žaludeční krut. Je také moudré, aby se ujistil pes nevykonává usilovně hned po jídle.
Žaludeční Torsion, zdravotní problémy, zdraví, nadýmání, Genetické poruchy, poruchy zažívání, získané poruchy, poruchy příjmu potravy, problémy s trávením, Lékařské, krmení

Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Dysplazie kyčelního kloubu
Hypoglykémie je vážný problém v Toy plemena, lovečtí psi a štěňata
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Hluchota

Leave a Reply