Zánět kloubů a svalů

Jakékoliv plemeno koně nebo poníka může být ovlivněna zánětem svalů a kloubů. V mnoha případech to zánět nebo otok je v důsledku infekce, zranění a méně obyčejně vrozených genetických podmínkách. V každém koni se zánětem, je důležité určit příčinu otoku a tepla tak, aby k odstranění problému a zabránit znovuobjevení.

A koně tělo reaguje na bolest nebo zranění tím, že zaplaví oblast s tekutinami, aby se zabránilo další újmě a dodávat červené a bílé krvinky k oblasti boje proti infekci a bakterie. To vše je spuštěno hormonů a chemikálií zveřejněných poškozenými nebo infikované buňky, které vyvolají tvorbu tří různých sloučenin nebo hormony, které reagují různými způsoby v těle. Prostacyklin je první vydaná hmota, což má za následek rozšíření nebo rozšíření cév v oblasti poranění nebo infekce. To umožňuje větší množství průtoku krve do oblasti k boji proti infekci a dodávat živiny na poškozené buňky. Protože tam je více průtok krve oblast cítí teplejší, plus další tekutiny jsou v poraněné nebo infikované tkáně, čímž dochází k otoku. Později dva další sloučeniny, prostaglandin a tromboxanu se uvolňují v těle, což vede k vazokonstrikci a tvorbě krevních sraženin, aby pomohl s izolací a léčení v oblasti. Kromě toho prostoglandins stimulovat ledvin filtrování proces a měnit hypothalamus je regulace tělesné teploty, což vede k nízkým až vysokého stupně horečky.

Zatímco tyto systémy jsou navrženy tak, aby pomoci tělu léčit, mohou také být velmi problematické. V případech, kdy horečka a otoky v cestě uzdravení je nezbytné použít léky, aby se snížila horečku a nechte tělo odtok tekutiny z infikovaného nebo poraněné oblasti. Veterináři mohou používat různé typy léčby v závislosti na typu poranění a dalších komplikací, které mohou nastat.

Jedním z nejčastějších způsobů léčby zánětu u koní je nesteroidní anti-pobuřující nebo NSAID. Tyto léky patří aspirin, ketoprofen a dipyrone abychom jmenovali jen několik. NSA jsou velmi slabé kyseliny, které se váží na proteiny v krvi a jsou prováděny do poraněné oblasti krví. Jakmile tam jednají blokovat receptory bolesti a potlačují tělesné přirozené zánětlivé reakce, čímž se snižuje otok a horečku. Některé NSAIDs mohou být toxické, takže důkladné sledování je nutné.

Kortikosteroidy mohou být také použity při léčbě zánětu u koní. Nemění hladinu glukózy v krvi tím, že stimuluje nadledvinky, aby poskytoval dodatečnou energii pro buňky, ale může také vést k inzulínu a krevního cukru problémy regulace-li nesprávně používány dlouhodobě. Kromě stimulují produkci bílých krvinek, které se používají k boji s infekcemi v těle. Je důležité si uvědomit, že kortikosteroidy jsou vysoce efektivní při léčbě příznaků zánětu, ale nemají léčit příčinu. Kortikosteroidy se používají pro léčbu bolesti a řízení otok, pak veterinář musí řešit příčinu problému. Nový výzkum řízení zánětu u koní současnosti se mnoho nových produktů, které jsou bezpečné, snadno ovladatelné a vysoce efektivní nyní k dispozici.
Zánět, získané poruchy, zdraví, Společné problémy

Psi vystavit několika typů krevních poruch
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Kalení Chrupavka
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Mastocytů
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Blechy
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy

Leave a Reply