Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu

Jeden z vzácnějších podmínek, které mohou udeřit svého psa je známý jako Vogt-Koyanagi-Harada syndromu (VKH) nebo uveodermatological syndrom (UDS). U lidí je onemocnění způsobené autoimunitní reakci, v němž osoba vlastní T-buňky mylně napadají tělo je melanin tvořit buňky. To jsou buňky zodpovědné za barvu osoby kůže, vlasů a očí. Konkrétně se jedná o nemoc napadá přední část oka, známý jako uvey, který je tmavý část oka obsahující cévy. V mnoha případech je duhovka je také zapojen, a občas zadní část oka je ovlivněn také.

Není ještě známo, jak UDS vyskytuje u psů, ale je to věřil být také připojen k autoimunitní reakci. Jiné potenciální, ale dosud prokázáno, příčiny patří infekce, metabolické poruchy, nádory a trauma nebo zranění oka.

Když uveodermatological syndrom je přítomen uvnitř psa oka se zanítit, jak bude sítnice a duhovky. Výsledkem je velmi bolestivé, oteklé a krví podlitýma očima. Pokud se neléčí, může pes skončit částečně nebo úplně slepý, kvůli komplikacím jako je šedý zákal, glaukom a / nebo samostatně stojící sítnice. Krátce po nástupu příznaků očních zvíře začne ztrácí barvu, nebo pigment, v nose, rty, nehty a řasy. Tento účinek může také být viděn na psa tlapky, střešní úst, šourku a kolem řitního otvoru. Jak nemoc postupuje, psa kabát také ztrácí pigment, končí zcela nebo převážně bílých.

UDS je diagnostikována prostřednictvím kůže biopsie, ve které je malý kousek na kůži psa zkoumané mikroskopicky. Tato porucha je vzácná, ale může se objevit v jakémkoliv druhu psa. Nejčastěji postižené chovy jsou: akity, australští ovčáci, irský Setři, staré anglické Ovčáci, Samoyeds, Shetlandský Ovčáci a Siberian Huskies. Zdaleka, nejvyšší výskyt onemocnění se vyskytuje v japonských akit. Vzhledem k tomu, nemoc se zdá být geneticky zděděná, je doporučeno, že psi s UDS neměli být chováni.

Předpokládá se, že UDS vyplývá z genetické vady, a dosud neexistuje žádný lék. Nicméně, tam jsou léčby, které můžete udělat psa pohodlnější a zlepšit jeho kvalitu života. Za prvé, veterináři obvykle používají různé léky, včetně steroidních léků, jako je prednison, které pomohou zmírnit tlak uvnitř oka. Tyto léky také pomáhají kontrolovat bolest a udržet stav z postupující tím, že potlačí imunitní systém. Tyto předpisy musí být přijata pro zbytek života zvířete, aby se zabránilo bolesti a slepotu. Bělení psa kabát a další změny v pigmentu, mezitím, má kosmetický efekt, ale nejsou bolestivé nebo nebezpečné pro zvíře.
Uveo Dermatologické syndrom, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, Kožní podmínky

Pláč a trhání u psů
KCS u psů
Reakce na podráždění očí
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Maligní histiocytóza
Equine polysacharid Storage myopatie
Průjem
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra

Leave a Reply