Zánět slinivky břišní

Zánět slinivky břišní je onemocnění slinivky břišní kde to nedokáže řádně plnit své role jako výrobce trávicích enzymů. Konkrétněji, jsou enzymy stále vyrábí, ale slinivka ztrácí svou jedinečnou schopnost zvládnout účinně a tak oni se porouchají před tím, než vydal na části těla, kde jsou potřeba. Namísto trávení potravy, které rozkládají tkáň v okolí slinivky břišní sebe.

Pankreatitida může mít řadu příčin, a je obvykle výsledkem několika příčin spojují. Diety, které mají vysoký obsah tuku může vést k obezitě, která je hlavní faktorem, který přispívá k rozvoji choroby. Kromě toho mohou některé léky používané k léčbě jiných chorob zvyšuje riziko, že pes oslabí slinivky, včetně kortikosteroidů a azathioprin.

I když je to docela časté onemocnění u mnoha psů, je především malý knírač, pankreatitida velmi zřídka u koček. To říkalo, to se obvykle projevuje u psů, které jsou přinejmenším ve středním věku, a to zejména v těch, které mají nadváhu a získat trochu výkonu. Ačkoli to často dochází u obou pohlaví, je mírný sklon k výtečnosti u žen. Je často obtížné diagnostikovat nemoc, protože příznaky mají tendenci měnit se divoce, ale obecně, většina psů jeví být utrpení nějaký druh bolesti, i když tam je obvykle žádná zjevná příčina. V některých případech, se psi se sklony k častému zvracení a deprese může stanovené v, což psa izolovat jeho nebo sebe v jedné oblasti a stát se proti jakékoliv fyzické aktivity nebo interakce. Často Vznik těchto příznaků je velmi náhlý a musí být považovány za nouzové, zda a kdy se to objeví.

Pes, který se skončí s diagnózou pankreatitidy budou muset podstoupit různé typy léčby. Za prvé a především, by měl půst všech potravin dochází po dobu 1-3 dní, jak se zdá, vést ve slinivce břišní buď vypnutím nebo výrazně snižuje produkci trávicích enzymů, které se staly škodlivé pro vašeho domácího mazlíčka. Můžete mít sklon, aby se pokusila nalákat svého psa jíst ani nabízet jej nebo jí pamlsky, ale přitom v tomto případě bude jen problém horší piquing jejich chuť se stimulují slinivku břišní. Během této doby, bude váš pes zůstane na tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci a drogy, které pomáhají řídit bolest on nebo ona je pocit. Obecně platí, že záchvat pankreatitidy řídit tím, že podstoupí tento typ resetování trávicího systému a po dni nebo dvou pozorování, většina psů se moci vrátit domů tak dlouho, jak se zdá, se chovaly a jíst opět normálně. Určité změny ve stravě a pohybové aktivity musí být přijat i když, aby se zabránilo budoucnost (a možná závažnější) ohniska.
Pankreatitida, Zdravotní problémy, zdraví, získané poruchy, Dieta, Krmení

Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Odčervení Your Dog
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Je to kluk nebo holka?
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení

Leave a Reply