Zápal plic u koní je bakteriální infekce

Bakterie, které je nejvíce obyčejně spojené se zápalem plic nebo infekce do dýchacího systému u koní je Streptokokové bakterie skupiny. These mikroskopické bakterie se nacházejí ve vzduchu a ve zdravých koní jsou vdechovány a zničen imunitním systémem, které nejsou výsledkem ve všech infekcí nebo problémy. V nezdravých koní nebo koní, kteří jsou slabí, unavení nebo ve stresu, nebo koně, kteří jsou vystaveni obrovskému počtu streptokokových bakterií v jednom okamžiku může subjekt nebude schopen bojovat s bakteriemi, což u pneumonie.

Koně, které jsou náchylnější k rozvoji pneumonie patří mladých hříbat se špatně vyvinutých imunitních systémů, přes školení nebo přes pracovali koní, koně, které jsou vedeny v přeplněných stájí nebo pastvin nebo koně, které jsou trailered na dlouhé vzdálenosti a zdůraznily. Samozřejmě koně, které již mají pre-existující zdravotní stav jsou také mnohem více ohroženi, jako jsou koně, které mají chronické dýchací problémy, červy, nebo problémy se tekutiny na plicích nebo jícnu škoda ze sytiče.

Příznaky zápalu plic u koní jsou velmi podobné příznaky nemoci u lidí. Kůň bude velmi unavený a apatický, nechtěl jíst, trpí rychlé hubnutí, běh mírné až vysoké horečky, kašel, mají slabou na Silný, špatné páchnoucí výtok z nosu, mají problémy s dýcháním nebo dech v rychlé, lapal po dechu stejným způsobem. Často, když koně s pneumonií vykašlat se vykašlat sliznice materiál z plic, které budou polykat. Zduřelé uzliny pod dolní čelisti se snadno hmatatelná v pokročilých stádiích pneumonie a kůň nebude chtít vykonávat nebo přesunout. On nebo ona bude obvykle mít matný vzhled k očím a bude nestranný v čem se děje kolem nich.

Diagnostika zahrnuje poslech plic, odběr vzorků plicní tekutiny pro kontrolu přítomnosti streptokokové bakterie, dokončení ultra-zvuk plic a zkontrolujte, zda nahromadění tekutiny, stejně jako dokončení krevní test pro kontrolu jiných zdravotních podmínkách.

Většina případů zápalu plic se dobře reagují na široké spektrum antibiotik, které budou stanovené pro týden až měsíc nebo déle, v závislosti na tom, jak kůň reaguje. Vždy dokončit úplné ošetření s antibiotiky, i když koně zdá být léčen před zastavením léky. Pokud nemáte úplně vymýtit bakterie budete mít trvalý respirační potíže s bakteriální budování odolnosti vůči antibiotikům.

Ustájení koně v teplém, suchém místě, je důležité, protože je poskytování vysoce chutné kvalitní zdroje, které jsou bez prachu. Prach a forma je pravděpodobně spouštět kašel, takže stav horší. Na teplých, suchých dnů může být kůň se ukázalo, ale měla by být izolována od ostatních koní, waterers a krmných zdrojů, aby se zabránilo možné šíření bakterií. Poskytnout spoustu čisté, čerstvé vody po celou dobu.

Avoid trailering nebo cvičení na koně během období zotavení a pečlivě regulovat a monitorovat jakýkoliv návrat k hospodářské soutěži nebo práci na známky opakování problému nebo respirační potíže.
Pneumonie, Získané poruchy, zdraví, respirační problémy

Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Puzzle paralýzy
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Nepřesvědčivost
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger

Leave a Reply