Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta

Pokud zjistíte, že vaše pes mžoural a pawing na jeho očích, nebo v případě, že oči jsou červené, zanícené a zalévání těžce, výlet k veterináři, je v pořádku. Je možné, že v tomto případě, že váš pes může mít Distichiáza, což je stav, který nastane, když se řasy rostou abnormálně, jejich umístění v přímém kontaktu s citlivou bulv tkání. Chloupky jsou často dlouhé a tuhé a rostou z mazových žláz v očních víček. Ve většině případů existuje více nesprávně pěstují vlasy, a obě oči jsou ovlivněny. Také, i když psi mají obvykle žádné nižší řasy, v případě Distichiáza mohou obě dolní a horní víčka být ovlivněna.

Když tento stav jde nezpracovaný, řasy třít trvale na oční bulvy. Kromě bolesti a neustálé zalévání oka, vředy nakonec se objeví na psa rohovky, což může potenciálně vyvolat zjizvení a ztrátu zraku. Psi mají často víček křeče stejně.

Distichiáza se léčí odstraněním nesprávně umístěné řasy, které jsou příčinou problému. Veterináři se to pomocí jednoho z několika metod. Vytrhávání chloupky vyřeší okamžitý problém, ale vlasy budou znovu rostou, takže to není dlouhodobé řešení. Kryoterapie, která zmrazí vlasové folikuly na jejich základně podél očního víčka, je nejúčinnější metoda, ale opět řasy často re-rostou.

Elektrolýza je nejvíce trvalý metoda odstranění, a zahrnuje umístění malé jehlu uvnitř vlasového folikulu a pak zabíjet jej s pulsem elektřiny. Zatímco efektivní, může být postup nákladné a časově náročné, pokud mnoho řasy jsou zapojeny. Poslední metodou léčby elektrokauterizaci, který shoří vlasy. Riziko jizvení z tohoto postupu je vysoká, avšak, a to je zřídka z tohoto důvodu. Bez ohledu na metodu léčby, bude pes pod sedativy první, a měla by obnovit i při správném následné péče. Když pes tyto rohovky vyvinuly vředy, protože podráždění z řasy, a pak širokospektrální antibiotikum bude také předepsán, pro kontrolu veškerých rozvíjející infekci.

Distichiáza je častější u některých plemen psů, včetně: Chesapeake Bay Retriever, kokršpanělů, zlatých retrívrů, Llhasa Apsos, Trpasličí pudl, pekingský palácový psík, šeltie a Shi Tzu. Je také zjištěno příležitostně v: australský ovčák, Bedlington teriér, Bostonský teriér, Boxer, Cardigan Welsh Corgi, Cavalier King Charles Spaniel, Chesapeake Bay Retriever, Clumber španěl, kolie (hrubý a hladké), Curly-Coated Retriever, jezevčík (všechny odrůdy ), Dobrman, Anglický buldok, Field španěl, Flat-Coated Retriever, Německý ovčák, německá Short-haired Pointer, Great Dane, Irský setr, labradorský retrívr, Llhasa Apsos, Lvíček, norský Elkhound, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Pembroke Welsh corgi, Pomeranian, portugalský vodní pes, Pug, Saint Bernard, Samojed, Sussex španěl, tibetský španěl, výmarský ohař, Welsh Springer Spaniel a Yorkshire teriér. Chcete-li minimalizovat budoucí problémy, je nejlepší, aby se zabránilo chovu psů, kteří mají podmínku.
Distichiáza, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Onemocnění jater u psů
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Infekce močového měchýře
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach

Leave a Reply