Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch

Skupiny nemocí souvisejících se často kombinovány do jedné kategorie, pro léčebné účely klasifikace. To je případ polyneuropatie – zastřešující termín, který popisuje skupinu poruch, které ovlivňují více nervy. Tato onemocnění může zasáhnout libovolnou kombinaci nervů, a může být buď vrozené nebo vyvinut později v psí života (získaný).

Polyneuropatie ovlivňuje periferní nervy. Tyto nervy jsou nalezeny mimo mozku a míchy, které společně tvoří centrální nervový systém. Termín neuropatie jednoduše znamená že část periferního nervového systému nefunguje správně.

Zdědil polyneuropatie je výsledkem tří hlavních příčin. První z nich je spinální muskulární atrofie, ve kterém svaly páteře zmenšovat a zhoršuje. Druhá je demyelization, které způsobí zničení myelinu, což je ochranný plášť pokrývající nervy. A konečně, porucha být způsobena lyzozomálních skládkových chorob. Ty jsou zděděné deficit enzymu, které tvoří tělo zvířete schopna plnit normální metabolické funkce.

V ostatních případech se nemoc není dědičná, ale místo toho získal později v životě, způsobené cukrovkou, hypotyreózy (hypoaktivní štítné žlázy) nebo autoimunitních onemocnění like lupus. Ostatní podmínky, které způsobují zánět kloubů svalů, a ledvin může také vést k polyneuropatie. Konečně, infekční organismus známý jako Neospora canis může také způsobit potíže.

Většina z těchto poruch za následek svalové slabosti nebo obrny, ztrátě svalové tón a svalové hmoty, a navíc buď snížené nebo chybějící reflexy svalové. Postižené zvířata mají často hlavu třes, záchvaty a nestabilní chůzi. Někteří také ztrácejí schopnost cítit bolest, a proto mohou poranit nebo si jakýkoli existující zranění horší, aniž by si toho vědomi. V závažných případech může dojít slepota, a zvíře může být depresivní a letargický. Příznaky spojené s dědičnou neuropatií obvykle začíná, když štěně je asi šest měsíců. Přicházejí pomalu, a postupuje pomalu v průběhu času. V získaných případech může onemocnění objevit u psů každého věku. Věk nástupu a jak rychle objeví příznaky závisí na jednotlivých psů a konkrétní příčiny. Psi se získanou neuropatie také může dojít k anorexii.

Každý pes může být ovlivněna polyneuropatie, a psi s zděděné podobě stavu by neměl být chováni. Následující plemena mají nejvyšší výskyt dědičných polyneuropatií: Alaskan malamuti, boxerky, Dalmatians, anglické ukazatele, němečtí ovčáci, dlouhosrstý jezevčík, rotvajlery a tibetské dogy. Z neznámých důvodů, Coonhounds mají vyšší míru získaných neuropatie, dokonce trpí jejich vlastní specifické podmínky, známý jako Coonhound ochrnutí.

Různé krve, nervové a svalové testy se používají k diagnostice polyneuropatii u psů. Dědičné formy choroby jsou neléčitelné, takže léčba je zaměřena na to, aby psa co nejpohodlnější. Psi se získanou neuropatie mohou být léčeny na základě konkrétní příčinu, imunitní potlačení léky jako kortikosteroidy jsou často předepisovány. Je-li zvíře těžce postižených nebo nemůže chodit, pak výživa, tekutiny, a elektrolyt terapie také může být podávána. Zvířata, která nemůže chodit také musí být zacházeno a přestěhoval se pravidelně, aby se zabránilo rozvoji proleženin.
zdědil polyneuropatie, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, neurologické poruchy

Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Dyscoria: problém s oční čočky
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Jaterní poruchy a tělo koně

Leave a Reply