Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček

Jedním z nesčetných srdečních problémů, které mohou mít vliv na vašeho domácího mazlíčka, je onemocnění známé jako aortální stenózou nebo subvalvulární aortální stenózou. Při tomto onemocnění dochází k poklesu krevního průtoku částečně blokován, protože ponechává levou stranu srdce (levá komora) do aorty, která je hlavní céva, že transportuje krev do zbytku psa těla. Obstrukce může být malé uzlu nebo vláknitá skupina tkáně, z nichž každý je obvykle umístěna těsně pod aortální chlopně, která je dělicí konstrukce mezi srdce a aorty.

Vzhledem k této obstrukce, pes musí srdce pracovat usilovněji, aby čerpadlo dostatečný přísun krve do psího těla. Postupem času, tento ventil obvykle zužuje ještě, onemocnění známé jako stenózou.

Aortální stenóza je dědičné onemocnění v mnoha psů, obzvláště větších plemen. Newfoundland psi mají nejvyšší riziko, ale také se často objevuje v boxera, zlatého retrívra a rotvajlera. Také zvýšené riziko (i když ne tolik jako dříve zmíněné breeds) jsou buldoci, němečtí ovčáci, německé krátkosrsté ukazatele, dogy a Samoyeds.

Když stenóza je mírné, bude pes vykazovat žádné škodlivé účinky a obvykle mají normální délku života. Když podmínka je střední až těžkou, ale bude počet příznaků. Pes se často nebude schopen vykonávat po dlouhou dobu, aniž by se stal neobvykle unaveni. Někteří psi mohou i omdlít, protože zúžení jim brání čerpání dostatečný přísun krve do mozku, když aktivní. V nejhorším případě bude pes prostě zhroutí a podlehnou k náhlé smrti.

V průběhu doby, překážky na psa průtoku krve způsobit srdeční sval, aby se stal silnější, podmínka známá jako hypertrofie levé komory. Jak tento proces postupuje, psa srdce se stává méně schopni kompenzovat, a jiné příznaky, včetně špatného růstu, potíže s dýcháním a chronickým kašlem. This ztluštění srdečního svalu také může způsobit pes rozvine abnormální srdeční rytmy (známý jako srdeční arytmie), které mohou způsobit srdeční infarkt nebo náhlá smrt.

Aortální stenóza je často diagnostikována pomocí jednoduchého stetoskop, kdy zvíře je méně než 6 měsíců, v důsledku vašeho veterinárního lékaře sluchu abnormální rytmus běžně známý jako srdeční šelest. Pokud tento šelest je významné, pak postupujte-nahoru X-paprsky, krev práce, elektrokardiogram (ECG nebo EKG) a / nebo ultrazvuk jsou často prováděny za účelem potvrzení diagnózy. Ve starších psů, je diagnóza přes tyto stejné testy, plus posouzení příznaků uvedených výše.
Mírné případy aortální stenózou jsou obvykle neléčí, i když v některých případech se pes může být předepsané antibiotika, aby se zabránilo infekci v abnormální ventilu tkáně. Je také doporučeno, aby zvíře nebude použit pro plemenitbu a jeho sourozenci být vyšetřeni na problém. (Mírně postižených psů může předat těžkou formu vady na jejich potomky.)

Když stenóza, nebo zúžení, z tepny je výraznější, bude psa cvičení být omezen, a beta-blokátory mohou být předepsány. Obě tyto akce pomáhají zpomalit a minimalizovat ztluštění srdečního svalu. Operace může být provedena odstraňte nečistoty, ale je to riskantní a drahý postup, a není tam žádný skutečný dokumentováno zvýšení zvířete dlouhodobé přežití.
Aortální stenóza, Srdeční šelesty, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy

Cushingova nemoc u starších koní
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
KCS u psů
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Zdravé a problematická Cvičení
Cvičení Související hygienické podmínky
Zánět žaludku
Záchvaty a Epilepsie u psů

Leave a Reply