Známky a příznaky

Jedním z nejběžnějších nemocí nebo stavů, se nacházejí v dospělých psů je diabetes mellitus. To je způsobeno při endokrinní systém, přesněji řečeno slinivka, neprodukuje dostatek inzulínu pro regulaci hladiny cukru v krvi v těle. To vede k maxima a minima hladiny cukru v krvi, oba který může být život ohrožující, pokud jsou příliš vysoké nebo příliš nízké.

Naštěstí diabetes je relativně časté (asi 1 z 500 psů bude diagnostikován s nemocí) a snadné diagnostikovat stav psů, které je obvykle velmi snadno spravovat, i když to není vyléčitelná. Vzhledem k tomu, podmínky, které jsou problematické při cukrovce jsou vysoké a nízké cukru v krvi, může být použit inzulín k udržení hladiny cukru v krvi na konstantní úrovni v průběhu dne. Typicky inzulín je dán dvěma injekcemi, jeden ráno a jednu večer, stejně jako krmení několik malých jídel denně, pomoci vyrovnat krevní cukry. Psi s diabetem by měly mít pravidelný pohyb, být v rámci plemene doporučeném rozsahu hmotnosti, a měly by být poskytnuty hodně čerstvé vody po celý den.

První nástup diabetu u psů je obvykle ve věku kolem sedmi let. Majitelé si všimnout, že pes vypadá, že má stále žízeň iv chladnějším počasí a typicky má, aby se více časté výlety mimo během dne a dokonce iv noci. V některých případech se pes může začít močit v domě, protože oni potřebují jít mnohem častěji, než tomu bylo v minulosti. Podmínkou je mnohem častější u žen a mohou být výraznější u žen, které nebyly vykastrovat. Některé z menších plemen psů, jako kníračů, Trpasličí pudl a Jezevčíci jsou náchylnější k podmínce však jakékoli plemeno může rozvíjet diabetes.

Tam je mnohem méně běžná forma diabetu, které se nachází v štěňat, je to mnohem vážnější a často se vyskytující nalezen s jinými vážnými zdravotními problémy v rámci štěně. Diabetická Comas v případech příliš mnoho nebo příliš málo cukru v krvi a inzulín v těle jsou velmi časté u mladých štěňat a často za následek smrt, než podmínka byla diagnostikována.

V každém psa, který byl diagnostikován s diabetem Dávejte pozor na příznaky závratí, slabosti, dezorientace nebo malomyslnosti, protože mohou být prvními příznaky problémů s hladiny cukru v krvi. Pokud je nízká hladina cukru poskytování cukru v krvi okamžitě je důležité, a v případě vysoké hladiny cukru v krvi inzulínu bude zapotřebí, aby se zabránilo psa jít do komatu. Promluvte si se svým veterinářem o tom, jak otestovat psa krev, nebo jak se dívat na příznaky problémů v hladinu cukru v krvi.

Na rozdíl od lidí, prostě řízení stravu není obvykle dost kontrole cukrovky u psů. Mnoho veterinářů doporučuji změnu stravy s vysokým obsahem vlákniny a vysokým obsahem bílkovin dietou se sníženým tuků a sacharidů. Pokud je pes obézní hubnutí bude mít zásadní význam, nicméně u psů, které byly skutečně zhubla, může být důležité přidat víc stravy pomoci dostat své systémy zpět do rovnováhy. Pečlivé koordinace mezi léky stravy, a cvičení bude zapotřebí v průběhu celého psího života. Psi s diabetem, které jsou sledovány a léčeny mohou vést šťastný, normální život a být báječní společníci, a dokonce i pracovní psi.
Diabetes mellitus, zdravotní problémy, zdraví, získané poruchy, genetické poruchy

Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Cherry Eye
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Budoucnost arabského plemene
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Zánět kloubů a svalů
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Bite Rány

Leave a Reply