Zpět Ohýbání může být problém u starších koní

Někteří koně, zejména ty, které mají delší tělo nebo více hřeben nebo oblouk krku občas vyvinout problémy s ohybu a pohybu páteře s přibývajícím věkem, nebo pokud jsou zraněni nějakým způsobem. Stejně jako u lidí, je koně páteř skládá z řady obratlů, které jsou odpružené s chrupavky známé jako disky. Mícha prochází středem disků a obratlů, zasílání podněty a nervové zprávy do různých částí těla, aby kůň pohybuje. Na rozdíl od lidí, koně páteř není opravdu flexibilní, s výjimkou oblasti krku a kde páteře a pánevní končetiny nebo pánve sešli, zbytek je v podstatě pevná a silná.

Často jako koně zestárnou buď disky mezi začátkem páteře a na prasknutí nebo letáku, nebo obratlů se stávají z vyrovnání. To může vést k problémům s koně je schopen se pohybovat správně, zvedat nebo snižovat jeho nebo její hlavu, pohybovat ze strany na stranu, nebo dokonce ke koordinaci pohybů nohou. Typicky kůň nemůže chcete přesunout nebo mohou být velmi citliví na jakékoliv tlaků, podél páteře.

Často se první příznaky zadní problému patří takové změny v chování jak odmítnout skočit, cval nebo klus nerovné kroky nebo chůze, odklon od péče na zadní, svištící ocas opakovaně pro zobrazení podráždění při zatěžování nebo na koni, vzpírá nebo odmítnutí být osedlal, a problémy s mobilitou a neochota snížit hlavu pást, krmiva nebo vody. Protože mnoho z těchto problémů lze rovněž přičíst na kopyta nebo nohou problémy, nebo dokonce jen špatné chování a postoj ze strany koně často nejsou kontrolovány, dokud bolest zad stala vážná a kůň není schopen se pohybovat, nebo normálně fungovat .

Pokud je páteř bolí nebo zranění dlouhé svaly, které běží po celé délce páteře často utáhněte, aby se zabránilo páteř před pohyblivými nebo bude dále zraněno. Tento sval zpřísnění je známá jako křeče a je často velmi bolestivé, tak oslabující na koně. Kromě tlaku z disků, které jsou prasklé nebo zanícené může způsobit problémy s míchou, což v extrémní bolesti a dokonce i nehybnosti. Koně mohou také vyvinout arthritis, které mohou ovlivnit schopnost páteře se pohybovat a způsobit bolest v jízdě a pohyb situacích.

Veterináři mohou využít řadu testů, zjistit, co je problém s páteří. X-paprsky, jsou flexation testy a dokonce spinal bloky používá k pokusu lokalizovat problém a pak plánovat účinnou léčbu. V případech, kdy je otok nebo zánět nebo problémy s artritidou steroidy nebo nesteroidní proti horečce mohou být použity, stejně jako drogy, bolesti a vodoléčba. Hydroterapie nebo cvičení ve vodě umožňuje koně, aby posílily své svaly kolem a podél páteře, zatímco ve vodě, zmírnění hodně tlaku a stresu.

Majitelé starších koní musí být velmi pozorný jejich koní a vždy mít veškerou citlivost nebo změny v chování nebo pohybu zkontrolovat veterinářem, aby zjistil jakékoli problémy co nejdříve, jak je to možné.
Zpět ohybu, získané poruchy, zdraví, Poruchy kostí a kloubů

Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Lymfosarkom
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Hive Talkin ‘- Psi Get The Itch příliš
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Kočičí Kardiomyopatie
Progresivní retinální atrofie
Seborrhea: nejvíce matoucích Skin nemoc
Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa

Leave a Reply