Zub ztráta je více než jen kosmetický problém

Zubní ztráta je mnohem vážnější u psů, že mnozí majitelé pochopili. Ztráta schopnosti správně žvýkat, nebo žvýkat potravu může mít za následek zažívací problémy a dokonce i další ztráty zubů jako potravinářské tyčinek nebo sbírá v kapsách zanechané chybějících zubů, zvyšuje kaz nahromadění a vede ke zvýšeným problémům s zánětu dásní a onemocnění dásní.

Jak pes je zralé a dosáhnout svých starších let jsou více náchylní k ztrátě zubů. V některých plemen, jako je čínský chocholatý pes, Chihuahua, Pomeranian, Shih-Tzu a Italian Greyhound ztrátou zubů je definitivní obavy vlastníků. Ztráty zubů v malých a miniaturních plemen, zejména v těch, označeny jako šálek nebo hraček je často jedním z největších faktorů, které majitelé budou muset vypořádat s jako pes zraje. Pro ty, kteří se zajímají o to poukazuje na jejich psi ztrátou zubů může znamenat konec pro soutěžení v prstence a většiny plemen vážně penalizovat nebo diskvalifikovat psy s chybějícími zuby. Malí psi a psi se zuby, které jsou přeplněné v ústech, nebo které jsou ohnuté nebo překrývající se zuby mají větší problémy s ztrátou zubů než psi s více rovnoměrně rozložené a větší zuby.

Periodontální onemocnění u psů, které vede k ztrátě zubů je nejčastěji vidět u psů starších sedmi let. Brzy rutiny zubní péče a pravidelné čištění a kartáčování vlastníků mohou často mít velký dopad na celkové zdraví zubů a schopnosti pro psa udržet své zuby. Poskytování vysoce kvalitní suché granule, spousta odrůd žvýkat hraček a dokonce i společné kosti pro psa, aby přirozeně skřípání zuby jsou také klíčem k podpoře zubní zdraví a hygiena pro psa.

Zubní ztráta není vždy předcházet jak tam jsou některé genetické podmínky, které mohou způsobit předčasné ztrátou zubů. Psi s diabetem jsou mnohem větší pravděpodobnost, že ztrátou zubů a zubních onemocnění než psi stejného plemene bez diabetu. Endodontické onemocnění je bakteriální infekce, která obvykle začíná v zlomeným zubem, což má za následek infekce jít hluboko do kořene zubu a nakonec do čelisti. Tento stav je velmi bolestivé pro psa a může mít za následek infekce šíří do zbytku těla přes krev. Jakémkoliv porušení zuby by měly být rozbaleny nebo vyšetřeni a podle veterináře a zkontrolovat jakékoliv známky infekce.

Genetické problémy s vápníkem a fosforem skladování jsou také problematické pro zuby. Často hormonální nerovnováha způsobí, že tělo skutečně odstoupit vápníku z kostí, včetně čelistí, což uvolnění zubů a případné ztrátě zubů. Anémie a jiné krevní poruchy, které postihují dásně může také způsobit, že dásně ustupují od zubů, což vede ke ztrátě a špatné zubní zdraví.

Spuštění co nejdříve s pravidelným, dvou nebo více krát týdně domácí péče o chrup běžné pro vašeho psa je důležité, a to zejména s plemeny již náchylný k problémům ztrátě zubů. Promluvte si se svým chovatelem nebo veterinářem a mají zuby zkoumal každý rok nebo na jakékoli známky nadměrnou tvorbu zubního kamene-up, bolavé dásně, krvácení z dásní nebo známky úst bolesti a žvýkání problémy. Včasná léčba některého z těchto podmínek může být rozdíl mezi zachováním nebo ztráty zubů pro vašeho domácího mazlíčka.
Tooth Ztráta, zdravotní problémy, zdravotní, Získané poruchy, poruchy Zuby, Diet, Feeding

Meningitida u psů
Keratokonjunktivitida sicca
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Onemocnění jater u psů
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Pochopení degenerativní myelopatie
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů

Leave a Reply