Zvracení

Zvracení u koček je poměrně častým jevem a mohou být způsobeny z mnoha důvodů z nejvíce benigní do více závažné zdravotní stavy. Většina koček se občas zvracet, a že by nemělo způsobit důvod k obavám, ale v případě, že kočka neustále zvrací, je vždy moudré poradit se s veterinářem. Všichni víme, že staré pořekadlo, že je lepší být v bezpečí, než litovat. Pokud je vaše kočka je Stravovací návyky se změnily a zjistíte letargie nebo jakýkoliv druh změny chování, pak je lepší mít, že odhlásila najednou.

Hairballs

Jedním z nejčastějších důvodů pro zvracení je vyhoštění potvory, které se hromadí v kočičí střeva. Kočky čistit sebe tím, lízání jejich kožešinu, budou některé z těchto kůží kůlny a spolknout ji. Pokud tato kožešina nepřekračuje prostřednictvím řádného procesu trávení dolů trávicího traktu a ven přes jejich stoliček, budou kašlat to. It zamotá s jinými potravinami tvořit trichobezoar, lékařský termín pro Hairball. Pokud je vaše kočka má hack a vychová Hairball poměrně často, že to může být příznakem astmatu a vaše kočka by měla být vidět veterinární lékař.

Nicméně pro příležitostné Hairball, ujistěte se, že si čistíte kočku nejlépe s blechami hřebenem zvednout přebytečné chlupy a léčit vaše kočka jídlo. Přidat vlákno a olej ke stravě. Většina koček odborníci doporučují používat vazelína přidané do vaše kočička do jídla. Můžete také použít rybí olej, minerální olej, olivový olej nebo lněné semínko když nemusí být tak účinná. Existuje mnoho Hairball připravené směsi ke koupi také. Nux vomica je dobrý produkt si vybrat.

Jídlo

Kočka může mít zažívací potíže podobné lidi, a nemusí být schopen jíst určité jídlo, jíst trávu a rostliny, kontaminované potraviny nebo škodnou a jiné rušivé potraviny může rozvrátit kočky žaludek. Změna kočičí běžnou stravu nebo kočku prostě jí příliš mnoho nebo příliš rychle může náhle nevyvolávat zvracení.

Jedy

Pokud kočka spolkne jakoukoli jedu takový jak anti zmrazení, některé rostliny, chemické čističe, barvy, pro regulaci živočišných škůdců, kočičí medikace předávkování nebo dokonce léky pro člověka může zvracet. Káva může také způsobit kočka zvracet.

Infekce

Infekce močových cest, infekce dělohy známé jako pymetra, salmonelózou, abscesy v uších a jinde, virové infekce, bakteriální infekce a další mohou přinést na zvracení.

Střevní problémy

Zvracení může nastat v důsledku zablokování trávicího traktu, protože zácpy, potvory, String, rakovina, nádory, cysty a vředy.

Gastritida je stav, kdy sliznice v žaludku stává podrážděnou nebo zanícenou nebo žaludek sám o sobě je zánět. Neléčí to podráždění může způsobit zvracení u koček.

Nemoci tlustého střeva například podrážděnému tračníku (podmínka, která může být způsobena špatně fungujícím svalu v střeva způsobuje bolesti a průjem a nebo zácpa), kolitida (zánět tlustého střeva) enteritida (zánět trávicího traktu, zejména běžné v tenkém střevě)

Různé druhy hub (houba) chorob, jako je kryptokokem

Paraziti

Kočky mohou mít několik typů červů v jejich těla, jako tasemnice, měchovci, které se vážou do tenkého střeva, škrkavky, ringworms a dirofiláriím.

Jiné nemoci

Ostatní choroby, které mohou způsobit zvracení v kočky patří orgánové onemocnění, jako jsou játra a ledviny nemocí

Diabetes,

Acidóza – vybudovat kyseliny v kočičí systému

Feline Hypertyreóza, – endokrinní porucha, kdy je vyšší než normální hladiny hormonů štítné žlázy, které jsou ve krevním řečišti

Dalších hormonů nerovnováha

Pankreatitida – zánět slinivky břišní, nalézt v zadní části žaludku a v blízkosti k duodenu a tenkém střevě

Sepse – otrava krve

Další možné příčiny zvracení patří půjčovna nemoci, a tepelný šok.

Pamatujte, že pokud vaše kočka vykazuje známky dlouhodobé zvracení trvající více než 23 hodin v jednom okamžiku, nebo chronické zvracení, které jsou záchvaty zvracení, které pokračují po dobu času, to není normální, a poraďte se se svým veterinářem ihned, na zkoušku vaše kočka, přijmout své historii a udělat další testy v případě potřeby.
Zvracení, Zdravotní problémy, zdraví, Hairballs

Mýty O mange
Lymfosarkom
Progresivní retinální atrofie
OAAM V Arabové
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Stárnutí bere svou daň v podobě společného onemocnění

Leave a Reply