Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky

Co druh krysy mají co do činění s barvou vašeho psa kabát? Ne moc, i když mohou sdílet společný název. Agouti je termín používaný k identifikaci konkrétní třídu hlodavců (a morčata), ale je to také zkratka pro agouti peptidu signalizaci. Tento peptid je vytvořen pomocí specifického genu, známého jako gen agouti, který je klíčovým hráčem při určování kožešinové vzory a odstíny v mnoha zvířat, včetně psů.

S aguti zbarvení jednotlivé vlasy se spojili minimálně tři nebo více kruhů střídavě tmavé a světlé barvy, podobné jako u králíka nebo vlk. Barvy na vlasy každé změně náhle od tmavé po světlou, bez stínování mezi nimi. Aguti nátěry jsou k dispozici na keeshond, norské Elkhounds, Siberian Huskies a mnoho typů špice. Kapely na těchto psů změna barvy náhle ze tmy na světlo a liší od postupně zastíněných kapel, které se nacházejí v žíhaných a sobolí barvy psy.

Barvy v psí srsti jsou způsobeny mnoha geneticky podmíněných proměnných, které ovlivňují pigmentaci kůže a srsti. Specializované buňky, které řídí toto jsou známé jako melanocyty, a vyrábějí dva druhy melaninu – černá / hnědá eumelanin pigmentové a červená / žlutá phaeomelanin pigment. S genu agouti, tmavý plášť se skládá z pásem eumelanin pigmentu a lehčí plášti pásem phaemelanin pigmentu, a to jak z které se vyskytují na stejné vlasu. Tyto skupiny se objeví na krku psa, ramena, záda a zadek, a obvykle světlejší na hrudi, břichu a vnitřkem dolních končetin.

Psi s kabáty aguti obecně nemají pigment-související zdravotní problémy. Merle, nebo bílé vlasy, plemena, na druhé straně, často geneticky založené na vady, které jsou spojeny s těmito pigmentací a může způsobit, že postižený zvíře rozvíjet sluch a problémy se zrakem. Tyto vady jsou obvykle spojeny s eumelanin, stejný pigment zodpovědný za tmavých pásem kožešin v aguti-osrstěných psů.

V chovu a veterinární kruzích, mnozí odborníci přou, zda aguti nátěry by měla být považována za samostatný barevný vzor nebo podkategorii žíháním a / nebo sobolích psů. Ve většině plemen, nicméně, je to známo, že aguti povlaky jsou geneticky odlišný od obou z nich.
Je třeba poznamenat, že jen proto, že má pes pruhovaný kabát, to není nutně aguti. Mnoho typů psy jsou páskované, zejména výše uvedené Sables a žíhaná. (Sable kabáty mají tmavší zbarvení pouze na špičkách jednotlivých chlupů.) These normálně mají zastíněné bandings, s barvami mění postupně od odstínech zlaté, karamel, krémová, bílá a další světlé barvy. Ostatní psi ve stínu tmavší srst, s postupně se měnící tóny černého, ​​modři, uhlí, šedé, mahagon a stříbra.
Agouti, zdraví

Pochopení problémů močových cest u psů
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Spongy Hoof – Opposite Of Dry Hoof
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Onemocnění srdce Silent Killer
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém

Leave a Reply