Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa

Mnoho psů objeví kožní podmínky po celou dobu jejich životnosti, a většina z nich jsou způsobeny alergií. Špičáky reagovat na mnoho ze stejných alergenů jako lidé, konkrétně bleší kousnutí, prachu a roztoči, stromy, trávy, plevele pyly, mléko a mléčné výrobky, potraviny a potravinářské přídatné látky (obvykle maso, obilí, a chemické konzervanty), pryžové a plastové materiály, a tkaniny jako nylonu a vlny.

Expozice alergenu způsobuje ohroženého psa imunitní odpověď kopnout do zařízení, ve snaze chránit psa. To dělá toto tím, že produkuje protein známý jako IgE, což se váže na žírné buňky, které jsou pro boj s chorobami bílé krvinky se nacházejí v kůži zvířete. Tento proces také uvolňuje chemické látky, jako je histamin, což vytváří mnoho dráždivých příznaků alergie, včetně rýma.

Alergické příznaky u psů patří: poškrábání, poškozené kůže, vypadávání vlasů, třel svou tvář na koberci, žvýkání nohy, a opakující se ušní infekce. Tyto příznaky zůstávají konzistentní bez ohledu na to, zda zvíře je alergie je v reakci na potraviny, inhalant (jako pyl) nebo štípnutí hmyzem. Noha žvýkání dochází, protože pouze klade pes má potní žlázy jsou na nohou, a tyto žlázy zanítit během alergické reakce. Konečně, ušní infekce objeví, protože vosk-produkující žlázy uvnitř psa ucha nadprodukci v reakci na alergen. Tyto voskové vklady v pořadí často hostí kolonií bakterií a kvasinek, které vzkvétat a vytvořit chronické infekce.

Psi s alergií často škrábou do jejich kůže je syrové, krvácení, a / nebo zjizvený. V závislosti psa, kůže také může stát mastná, zarudlé nebo suché a křupavý. Často rány způsobené prostřednictvím poškrábání psa koncem nahoru vede do bakteriálních infekcí v kůži, vytváří podráždění na vrcholu počáteční alergické reakce. Patchy vypadávání vlasů obvykle doprovází podráždění pokožky.

Asi 80 procent z všech psích alergií se vyvíjejí, když pes je mezi jedním a tři roky, ačkoli oni byli známí vyvinout u psů jako staré až šest do osmi. Zvířata, která jsou diagnostikovány jako mladí psi mívají často alergie na dalších látek, jako jsou věk. Nebo, může být jejich stávající alergie (na pyl stromů, například) náhle mnohem závažnější.

Ve většině případů musí být pes vystaven alergenu po dobu měsíců nebo dokonce let, než plnohodnotnou allergy vyvíjí. (Výjimkou je bodnutí hmyzem, může to trvat jen pár soust před zranitelné zvíře rozvíjí alergickou reakci.) Alergická reakce může být také naučit psa imunitního systému a pak prošel podél geneticky jeho potomky. Dědičné alergie jsou vidět často v chovech jako dalmatinů, English Bulldogs, anglický a irský Setters, Llasa Apsos, kníračů, Mopslíci, a všechny typy teriér, zejména Cairn, skotský, West Highland White, a Wire-haired foxteriéři.

Alergie na domácí zvířata jsou obvykle diagnostikovány kůží nebo krví testování, a odstraněním různých alergenů z psího prostředí, dokud viníkem je izolován. Jakmile identifikovány, musí být zvíře být od alergenu pokud možno co nejvíce, což obvykle znamená významné změny životního stylu jak pro majitele a mazlíčka. Váš veterinární lékař vám poradí o vhodných krocích, aby se k minimalizaci důsledků alergií a vaše zvířátko pohodlnější.
Alergie, zdravotní problémy, zdravotní, lékařské

Nystagmus
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Je to kluk nebo holka?
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Azoturia nebo spoutání syndrom u koní

Leave a Reply