Artritida

Artritida znamená zánět kloubů, ale termín je poněkud zavádějící, protože artritida je mnohem víc, než zánětem kloubů a kočky nemají smluvní mnoho forem artritidy v závislosti na plemeni a vnějšími faktory. Jednotlivé formy artritidy, že kočky trpí, jsou: Traumatická artritida (podvrtnutí) a Osteoarethritis, odtud, existuje několik onemocnění, které patří do jedné skupiny nebo jiný.

Traumatická artritida Jak už název napovídá nastane, když tam je nějaký druh traumatu, (podvrtnutí) zranění. U koček, které by mohly být výsledkem je hit jedoucího vozidla, kočky boj, nebo špatné pádu. Pokud trauma je výsledkem jednoduchého podvrtnutí šance jsou bolest zmizí v žádném okamžiku, a opravdu není tak vážné. Nicméně, pokud traumatická artritida je vážnější, vyplývající z srážce s autem nebo jiné závažné nehody, může zlomenině dojde v kloubu a vaše kočka může vyžadovat chirurgický zákrok na opravu škod.

Mezi příznaky traumatického artritidy mohou zahrnovat: oteklé klouby, bolesti kloubů. Kočka může kulhat na noze kloubu a povyk, když je zpracována to.

Osteoarethritis má co do činění s kloub není správně fungovat. U starších koček je to rameno a lokty, které jsou s největší pravděpodobností postiženy. Toto onemocnění se obvykle vyskytuje po traumatické artritidy se poprvé objevil a byl buď není léčena, nebo tam bylo několik recidiva. To také může dojít, pokud se dislokace kloubů a zlomenin, které se staly velmi citlivé v důsledku opotřebení. Jak vážná je Osteoarethritis bude, závisí na kombinaci zdravotního stavu a kočky celkového zdraví. Nadváhu kočka bude klást zvýšený napětí na klouby a zlomeniny, to vše kvůli zvýšení hmotnosti. Zvláštní váha bude také stav ještě více bolestivé.

Příznaky Osteoarethritis mohou zahrnovat: limping nebo ztuhlost, která začíná pomalu, vyskytující se pouze jednou za čas, ale dostane ostřejší, výraznější a častější v průběhu času. Tuhost se mohou objevit nejhorší hned po zdřímnutí a půjde pryč, jakmile se kočka dostane více aktivní. Nebo to může také zhoršit v chladném nebo vlhkém počasí. Podvrtnutí může kulhat ještě výraznější. Také růst kostí přes zlomeniny může způsobit úd vypadat deformovaná.

Diagnóza

Váš veterinární lékař dát váš mazlíček fyzikální vyšetření pro kontrolu postižených oblastí a pokusit se zjistit, kde je to bolestivé. On může také analyzovat tekutinu převzatý z kloubů, a X-ray web pro testování společné zlomenin.

ÚPRAVA

Léčba samozřejmě závisí na problému. V případě jednoduchého výron:

Zbytek může být předepsán, pokud můžete mít vaše kočka klidné natolik, že je. To by mohlo znamenat, držet to pryč od ostatních koček, kteří by chtěli hrát a dovádění s ní.

Antibiotika mohou být předepsány pro bolesti a možná obvazy omezit na podvrtnutí a zabránit otoku.

For Osteoarethritis léčba začne s:

Krátkodobé antibiotika, léky proti bolesti, a změna v dietě pro obézní kočky.

Cvičení je důležité. Probudit vaše kočka, pokud to bylo spí příliš dlouho na stejném místě, podpoří to hrát s vámi a běhat.

Udržet si kočka v teple udrží bolest dolů.

Také se můžete naučit masírovat své kulhá, ke stimulaci krevního toku a zastavit bolest.

Vaše kočka může vyžadovat fyzioterapie a dobře.

Ve více závažných onemocnění, (Osteroarethritis je progresivní onemocnění) chirurgie může být nutná.

Prognóza

I když každý kočka může dostat artritidu, je to obvykle na více aktivních ty, které jsou náchylné k němu. Athletic kočky větší tlak na klouby a kosti jako jejich spuštění, skok a dovádění kolem. Artritida je bolestivé onemocnění, a měli byste se ujistit, že vaše kočka dostane pořádnou léčbu okamžitě. Navíc včasná léčba může zabránit choroby stále závažnější a těžší je léčit.
Artritida, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, hip problémy, problémy s klouby, kosti problémy, poruchy Získané, dieta, cvičení, krmení

Onemocnění srdce Silent Killer
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Flea Bite Dermatitida: Velmi Pesky Problém
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Otázky se zeptat na Chovatel
Wobbler syndrom není vždy EPM

Leave a Reply