Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)

Imunitní léčivá hemolytická anémie (IMHA) je nový název pro autoimunitní hemolytická anémie (AIHA) a stav, kdy kočičí autoimunitní systém napadne červené krvinky. Imunitní systém považuje červené krevní buňky jako cizí tělesa; rozesílání protilátky, které kabát červené krvinky s proteinovou látku k jedinému ven z bazénu krevního oběhu ke zničení. Tento proces se nazývá extravaskulární hemolýza. Současně se bilirubin (železo), který je extrahován z těchto značených krvinek poslán do jater. Když tento proces probíhá, jater a sleziny začít s problémy. Slezina je přetížena tím, že na zpracování poškozené červené krvinky a rozšiřuje jako výsledek. Játra přetížena bilirubin způsobuje žloutenku.

Když tento proces se děje, je sekundární proces aktivován tzv. komplementu. Opět, když jsou bílkoviny potaženy protilátek (intravaskulární hemolýza) ony budou poškodit červené krvinky. Nakonec tělo je vlevo s nízkou nabídkou červených krvinek. Červené krvinky jsou nezbytné pro přenos kyslíku do tkání. These erytrocyty nejsou schopny odstranit krevních plynů odpadu, dalším důležitým buněčné funkce.

Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA) nebo imunitní Mediated hemolytická anémie (IMHA) je život ohrožující onemocnění.

Co může vyvolat imunitní zprostředkován hemolytickou anémií (IMHA)?

Parazit tzv. Hemobartonella Felis a viru kočičí leukémie infekce jsou známé příčiny, které vyvolávají toto onemocnění u koček, existují i ​​další důvody spojené s psy.

Příznaky

Je důležité, aby vaše kočka u veterináře v okamžiku, kdy jsou zobrazeny následující značky: barva moči je jiný, než je obvyklé, tmavě oranžovou nebo dokonce hnědá moč, nažloutlé nebo světle dásně a žluté skléry (oční bělmo). Když vaše kočka ztratila svou chuť a zdá se být slabá a apatická. Také si můžete všimnout mírné horečku.

Diagnostické testy

Výchozím bodem pro screening autoimunitní hemolytická anémie je jednoduchý krevní test nazývá hematokritu test. Veterinární lékař odebírá vzorky krve a točí ho v lahvičce oddělit krev ze séra. Odkazem na grafu pak mohl říct, jestli počet červených krvinek je nižší než normální. Vizuální kontrola skutečného séra odhalí přítomnost anémie stejně. Normální krevní sérum je bělavé, ale když hemolytická anémie je dar to pak trvá na jasně oranžovou barvu.

Hematokrit je v podstatě stejný druh testu, ale místo toho, aby udělal ve vašem veterinárního úřadu, musí být odeslána do laboratoře k vyšetření. Je příliš měří počet červených krvinek. Kočičí krvinek by měla být mezi 29 až 50. Jakmile kočka se nalézal být chudokrevný z pre testování, je tedy nutné určit, co je způsobuje. Anémie se odkazuje na nižší než normální červených krvinek, ale autoimunitní hemolytická anémie (AIHA) je zničení červených krvinek a život ohrožující onemocnění.

Další testy

CBC je kompletní krevní obraz analýza zahrnuje, velikost, tvar a splatnost červených krevních buněk, stejně jako bílá krvinka informace.

A Test Combs bude přímo kontrolovat přítomnost protilátek povlaku na buňku. Je to standard používaný k identifikaci imunitní zprostředkovaná hemolytická anémie (IMHA) od jiných typů anémie nebo infekčních chorob. Nicméně test může odhalit falešně pozitivní nebo falešně negativní výsledky.

Rentgen se používá pro kontrolu nádorů.

Léčba a terapie

Pro vyvolání červených krvinek, kočky často vyžadují transfuzi plné krve. Ale když celá krev není okamžitě k dispozici od vhodného dárce, lékaři často používají umělé krve. To však krev nevyvolává imunitní systém a je odstraněn z těla do 48 hodin. Umělá krev a proto se používá jako dočasné opatření.

Drug Therapy

Steroidní léky známé jako kortikosteroidy se používají k potlačení imunitního systému, vyrábět protilátky. Tyto léky jsou někdy jedinou léčbou předepsán pro vaši kočku.

Autoimunitní hemolytickou anémií (AIHA) je velmi závažné onemocnění, které by nemělo být zacházeno na lehkou váhu. To trvá rozsáhlé testování, zda vaše kočka má tuto nemoc, ale vy můžete pomoci tím, že sleduje z výše uvedených příznaků, pak se dostat vaše kočka okamžitou lékařskou pomoc.
Autoimunitní hemolytická anémie, AIHA, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy krve, autoimunitní poruchy

Močové Problémy / Infekce močových cest
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Infekce horních cest dýchacích
Oční škrábance
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Otázky se zeptat na Chovatel
Kolika je více než žaludeční nevolnost
Pláč a trhání u psů
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Cvičení Související hygienické podmínky

Leave a Reply