Canine Onemocnění ledvin: Dvě Nemoci jedno jméno

V zdravého psa, ledviny plní úlohu filtru pro tělo je odpad. Oni absorbují toxiny z krevního řečiště a předat je z těla jako moči. Kromě toho, že regulovat hladinu vápníku v krvi a pomoc v metabolismu fosforu. Filtrování aspekt ledviny funkce se provádí malými trychtýř tvarovaných trubek zvaných nefronů. Je jich na miliony v každé ledviny a jsou základní součástí procesu filtrace. Nicméně, oni jsou neuvěřitelně citlivé na poškození. Poison, nemoc, horečka, trauma, bakteriální infekce a stárnutí všechno může zničit nefronů velmi snadno, a jakmile zničeny nikdy dorůst. To obvykle není velkým problémem, i když, jak ledviny jsou nadále spolupracovat s jak malý jak čtvrtina jejich nefronů neporušený. Je-li hladina klesne mnohem nižší než však bude selhání ledvin rychle dojít.

Selhání ledvin se vyskytuje ve dvou různých způsobech, a důsledky pro každou výrazně liší. Prvním typem je akutní selhání ledvin, které vzniká náhle a nečekaně v důsledku traumatu nebo infekce. Tento typ je obvykle reverzibilní s nouzovým lékařského zásahu, ale mělo by být vždy brát vážně. Druhý typ je chronické selhání ledvin, kdy ledviny přestávají fungovat trochu v čase po dobu měsíců či let. Tento typ je zcela nevratná, a proces může být zpomalen, nikdy nepřestal.

Buď typ selhání ledvin je diagnostikována selháním močit, a odběru vzorku krve, který označuje ostrý odklon od úrovně základních kyselin v krevním řečišti. Během časných stadiích selhání ledvin, musí být krevní a moči odebrány vzorky s cílem nabídnout přesné prognózu. V závislosti na závažnosti poruchy, její příčina, a dobu, po kterou může být určen k děje (tj. – zda porucha je akutní nebo chronický), bude průběh léčby se velmi liší.

Pokud akutní selhání ledvin byla způsobena bakteriální infekcí, může katetrizace a nouzové podávání antibiotické léčby stačit k obnovení funkce ledvin. Obecně platí, že zvíře není nutně žádné náchylnější k druhému útoku, než tomu bylo začít. Pokud akutní selhání ledvin je způsobena nikoli infekcí, ale spíše nahromadění toxinů nebo požitím jedu such jako nemrznoucí směs nebo jedu na krysy, tam je obecně žádná léčba není k dispozici. Selhání tohoto typu je nejvíce často fatální.

Chronické selhání ledvin na druhé straně je nejčastější příčinou úmrtí u starších psů. Neexistuje žádná léčba nebo lék na nemoc, ale příznaky mohou být řízeny a pes může být mnohem pohodlnější úpravou jeho nebo její úroveň diety a cvičení, jak vaše veterinář předepisuje. Kromě toho, zajistit, aby on nebo ona má stálý přístup k čisté čerstvé vody má zásadní význam. V opačném případě, aby vaše zvíře bez jinými chorobami a bez stresu, je to nejlepší, co můžete udělat pro něj.

Jeden poslední úvaha: léky používané k léčbě jiných onemocnění, jako protinádorových léků se mohou často způsobit poškození ledvin, jako nezamýšlený vedlejší účinek. Ujistěte se, že jste si vědomi rizika nějaké léky váš pes bere.
Onemocnění ledvin, zdravotní problémy, zdraví, získané poruchy

Scottie Křeč: Cena Nobility
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
A strastí kožních alergií u psů
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Kočičí Immunodeficiency Virus
Bite Rány
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen

Leave a Reply