Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?

Když vaše Chinese Shar Pei onemocní, je to dávivý čas čekání a přemýšlel. Není pochyb o tom, bude zajistit, aby vaše Shar Pei, je zdravá, aby bylo méně náchylné k nemocem, ale často není částka péče na světě, která bude předcházet určitým plemeno specifické zdravotní problémy. Jako vlastník čínského Shar Pei, budete pravděpodobně muset vypořádat s “Shar Pei horečkou”, nebo “oteklý Hock syndrom” (SHS), jak je často nazýván, v určitém místě nebo jiný. SHS je horečka porucha, která se objeví pravidelně v malých Peis Shar, ale klesá ve frekvenci jako štěně dosáhne dospělosti.

Příznaky

Chcete-li zjistit, zda váš pes je nemoc je opravdu Shar Pei horečka, dávat pozor na následujících příznaků:

Otok hlezenní kloub, další oteklé klouby

Neochota k pohybu, ale když to dělá, že je nápadný kulhat

Oteklé a bolestný čenich

Bolest břicha, zvracení, průjem

Dušnost

Pokud váš Shar Pei má alespoň dvě z výše uvedených příznaků kromě horečkou 103 stupňů nebo více, okamžitě si ji k veterináři. Jeden z podezřelých příčin Shar Pei horečky je stres. Vzhledem k tomu, horečka obvykle dochází v šarpejovi do 2 let, je pravděpodobné, že nesprávné socializace přispěl k vašeho psa stresu. Můžete omezit výskyt Shar Pei horečky ani pomáhá vaše Shar Pei snížení stresu.

Cure?

Dobrou zprávou o Shar Pei prasat je, že obvykle jde pryč asi za 36 hodin bez léčby. Pokud jste příliš netrpělivý čekat na horečky ustupovat na jeho vlastní, vezměte Shar Pei k veterináři, který může předepsat léky na zmírnění příznaků a vrátit Vašeho psa dýchání do normálu. Váš veterinář může dokonce doporučují pro dospělé aspirin snížíte Shar Pei horečku. Ujistěte se, že budete postupovat podle doporučení lékaře rozkazy tak přesně, jak je to možné. Mnozí věří, že Shar Pei horečka je způsobena tím, štěně je neschopnost regulovat imunitní systém, který je důvod, proč je nutné, aby si sledovat vaše Shar Pei stravy.

Špatnou zprávou je, že psi s Shar Pei horečkou jsou vystaveni riziku vzniku dalšího onemocnění, Amylodiosis, který často za následek smrt. Nicméně, ne všichni psi s Shar Pei prasat zemře amyloidóza, mnoho z nich rostou ze záchvatů horečky a jít na žít dlouhý a zdravý život. Ale pokud vaše Shar Pei dělá rozvíjet amyloidóza, měli byste očekávat, že smrt nastane někdy mezi třemi a pěti let.

Není tam žádný lék na Shar Pei horečky, ale to jde pryč na jeho vlastní bez léčby. Nicméně, to je ještě velmi doporučujeme požádat o radu veterinárního lékaře ihned po zjistíte, že vaše Shar Pei byl zasažený s horečkou.
Čínský Shar Pei, zdraví, zdravotní problémy

Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Dysplazie kyčelního kloubu
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae

Leave a Reply