Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce

Většina koní a hříbat bude rozvíjet mírné až středně těžké respirační infekce v určitém okamžiku svého života. Často koně a hříbata, která jsou ve stresu, mají jiné virové infekce, jsou na špatné krmivo nebo mají parazit parazitární onemocnění jsou náchylnější k rozvoji respirační infekce jako je tělo prostě není schopen odrazit virus nebo bakterie, která způsobuje problém.

Mnoho chorob, jako koní kmenů herpes viry 1 a 4, chřipce koní nebo koní chřipky, a virové artritidy koní, které jsou virové infekce způsobí horních cest dýchacích problémů u koní. Mezi příznaky těchto virových infekcí typicky sahat od propuštění z nosní průchod, kašel, jít pryč krmiva, nedostatek energie, problémy při dýchání více závažných stavů, jako kolaps a dokonce i smrt v závažných případech. Viry mohou často být očkována proti, ale nebude vždy zabránit všechny příznaky. Ve většině koní se tyto příznaky se značně sníží, jak bude délka virové infekce, protože tělo již má protilátky vytvořených v boji proti viru. V některých koní, zejména Arabové, tam jsou některé immunosuppressing genetické podmínky, které zabrání hříbata z rozvojových normální imunitní systém, což vede k fatálním výsledkům.

Stejně jako lidé, mohou koně dostat infekce horních cest dýchacích z ostatních koní. Jízda na které jsou zobrazeny, trailered nebo ustájení s jinými koňmi je větší pravděpodobnost, že mají virovou infekcí či dokonce bakteriálních infekcí, než koně, které jsou vedeny na stejné pastvině v kontrolovaném pásmu se známými, očkovaných koní.

Bakteriální infekce, které mají za následek respirační infekce jsou obvykle sekundárního v přírodě a rozvíjet se jako komplikace nebo další problém z virové infekce. Bakteriální infekce jsou uvedeny hustým výtokem z nosu, zvýšené horečce, která bude často trvat dlouhou dobu, deprese, nechutenství a neochota vykonávat. Kůň může vykašlat materiál známý jako mokré nebo produktivní kašel, ale může také rozvíjet suchý, suchý kašel. V některých případech sekundární infekce ponechává trvalého poškození plic, průdušnice a horních cest dýchacích.

Škrtí je také bakteriální infekce dýchacích cest, které je velmi závažné. Kůň bude mít těžké vypouštění sliznice materiálu spojený se zánětem blan z nosu a krku. Často Lymfatické uzliny jsou tak zanícené, že roztržka, vytváří velmi hustý, bílý absolutorium. Mladé koně do pěti let jsou nejvíce náchylné k tomuto vysoce nakažlivé infekce a několik koní v jednom stádě může mít infekci současně. Typicky abscesy, které jsou příčinou dýchací ucpání nebo otok zlomit samy o sobě, ne-li mohou být lanced. Antibiotika pomohou urychlit proces, ale koně mohou ještě umírá stavu komplikací, které mohou být v případě nemoci.

Respirační infekce u koní může být minimalizováno očkování, krmení kvalitní suchou seno nebo krmivo, které je bez prachu a plísní, a omezuje vaše koně styku s koněm, který se objeví nezdravé, má výtok z nosu nebo kašel.

Pokud se domníváte, infekce horních cest dýchacích kontaktujte svého veterináře určit příčinu, a pak použijte odpovídající terapii a léčbu, aby se minimalizovalo jakékoli komplikace nebo dlouhodobé problémy, které mohou nastat.
Respirační problémy, poruchy Získané, zdraví

Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Anémie a krev stezkám problémy
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Puzzle paralýzy
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Weight Management pro psy
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
OCD léze v pěstování Juvenile Koně

Leave a Reply