Cushingova nemoc u starších koní

Cushingova nemoc je jedním z mála onemocnění bylo u koní, který je velmi zřídka viděných u koní pod dvacet let. Jakékoliv plemeno koně se může vyvinout Cushingova nemoc je však nejvíce náchylný u koní Morgan a kříže s Morgans. Klisny, valaši a hřebci jsou stejně v ohrožení pro rozvoj stavu a obě pracovní koně i potěšení koně se zdají mít asi stejné kurzy pro Cushingova nemoc.

První známky Cushingovy choroby jsou obvykle uvedeno v plášti. Kůň bude zachovat nebo rozvíjet silný, zimu like kabát, který neuvolňuje, ani v teplých letních měsících. Typicky dlouhé, husté vlasy budou kudrnaté či vlnité vzhled a bude nudné a mnohem delší než zimní srsti koně by normálně pěstované.

Pokud je podmínka ponechána bez léčby příznaky stanou výraznější a bude rozšířena o nadměrné pití a močení, významný houpat se nebo ponořit do zad, ztráta svalové hmoty a rozvoj podél hřbetu a biskupa, stejně jako škrty a léze, které se nehojí a laminitidy a infekce v kopyta, která opakovat. Často množství spotřeby vody se téměř ztrojnásobí až 80 litrů vody denně, zatímco průměrný kůň bude pít asi 30 litrů za den.

Cushingova nemoc je způsobena nerovnováhou v hormonů produkovaných hypofýzou. Nerovnováha sám je nezhoubný nádor v podvěsku, která brání fungování žlázy a tvorbu hormonů žláz s vnitřní potřebné celkové tělesné fungování. Vzhledem k tomu, endokrinní problém se stává výraznější a pokračuje v průběhu času, jsou uvedeny závažnější příznaky. Tyto příznaky jsou způsobeny nadprodukcí kortizolu v nadledvinách v reakci na poruchy z hypofýzy. Vzhledem k tomu, celý metabolismus koně je založen na sérii kontrol a rovnováh, jakmile jeden systém ovlivněn to ovlivní všechny ostatní hormonální a metabolické reakce. Koně s Cushingovy choroby bude mít menší imunitu a budou s větší pravděpodobností k rozvoji respirační infekce a další zdravotní problémy, protože jsou schopni bojovat i drobné infekce.

Léčba Cushingovy choroby může být účinný a poskytuje nejlepší výsledky při spuštění na začátku této nemoci progrese než později. Ve starších koní, které jsou spuštěny na léky, jako je serotonin blokátory a vazokonstriktorů výsledky budou dobré, pokud netrpí chronickým laminitidy a kopyta infekce, která nesmí být pomáhal tím, že léky. Tyto léky pomohou s fyziologickými problémy, ale ve skutečnosti řešit nádor, bude i nadále růst, protože v současnosti neexistuje způsob, jak odstranit Tumory hypofýzy u koní. Koně, kteří jsou diagnostikovány a léčeny časně v nemoci může žít roky déle, zatímco koně, které nejsou diagnostikovány až pozdě v nemoci může mít prospěch z léčby vůbec.

Some veterináři jsou nyní doporučuje bylinné léčby, která zahrnuje adding prolisovaný cudný bobule na krmivo pomoci regulovat hormony v těle. K dispozici jsou jak pozitivní a neutrální výzkum v této oblasti doplněk, ale stojí za to diskutovat s veterinářem, pokud je kůň ve velmi časných stádiích Cushingova nemoc.
Cushings nemoc, Získané poruchy, zdraví

Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Alergické a Hormonální kůže
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Klíšťata
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Odčervení Your Dog
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy

Leave a Reply