Cysty na zadní může být Dermoid Sinus

Dermoid sinus je stav, který se vyskytuje v několika plemen, ale je nejvíce obyčejný v Rhodéského ridgebacka, Shih Tzu a Boxer. Plemeno nejvíce ovlivněny stavem je rhodéský ridgeback, ačkoli to může také zobrazovat ve smíšené chovy s historií Rhodéský ridgeback chovu v jejich linii. Dermoid sinus je způsobena recesivní gen, což znamená, že jak samec a samice musí nést gen pro podmínku, aby pro potomky mít podmínku. Pokud se kterýkoli štěně ve vrhu se rodí s podmínkou, chovatelé vědí, že oba rodiče jsou nositeli genu, i když nemají žádné příznaky dermoid sinus sami. Tito psi by neměli být chováni znovu, aby se zabránilo možnému vyvolání štěňátka s podmínkou a zastavení štěňata se rodí, že bude dopravci. Je důležité si uvědomit, že by měla nejen dotčený štěně být kastrovaný nebo vykastrovat, ale všechny sourozenci mají pravděpodobnost, že jsou dopravci, takže by měly být rovněž spayed nebo kastrovaný, a nesmí být použit v chovných programů.

Ne všechny formy dermoid sinus jsou závažné nebo vysilující. Stav je způsoben, když štěňata jsou rozvíjí jako embryí a páteře, která se vyvíjí od neurální trubice není součástí z kůže, což má za následek boule nebo cystu podél zad. Je-li otevřený, je cysta nebo boule stále připojen k páteři, takže pokud je to to, co je známé jako slepé uličky není tam žádný skutečný spojení, jen o fyzickou cysta. V těchto případech pes bude mít malý nebo velký bouli na zadní straně, které prostě potřebuje být sledovány jakékoliv známky otoku nebo jakékoliv známky odvodnění. Změny ve fyzickém tvaru nebo velikosti cysty je třeba ihned zkontrolovat veterinářem.

Since štěňata se rodí s podmínkou, příznaky mohou být patrné velmi brzy, nebo se nemusí stát prohlásil, dokud štěně začne růst. Co majitelé by měli sledovat, na něj mají hrudky nebo cysty podél zadní, které jsou odvodnění nebo mají otvor nebo otvory nebo deprese v centru cyst. Často je to těžké vidět, protože množství vlasů, ale výtok z cysty bude patrný na srsti. Pokud cysty jsou otevřeny existuje vysoké procento štěňat, které budou rozvíjet meningitidu, která je zánět krytí míchy a mozku, nebo myelitida, což je zánět míchy samotné. Jakmile se tak stane, známky tuhosti na zadní, neschopnost koordinovat pohyby, neurologická poškození a horečka bude třeba poznamenat.

Léčba zahrnuje X-ray a testování pro stanovení částky spojení mezi dermoid sinus cysty a míchy a chirurgické uzavření spojení. Kromě agresivní léčba zánětu mozku nebo míchy, je také nezbytné minimalizovat dlouhodobé účinky stavu. Typicky, pokud pes nebo štěně začala vykazovat známky neurologického poškození léčba nemůže zvrátit příznaky, takže majitelé třeba zahájit léčbu co nejdříve, aby se zabránilo dlouhodobé postižení pro štěně nebo psa.
Dermoid Sinus, nervové problémy, neurologické poruchy, Genetické poruchy, zdraví

Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Zamykání Patella Nebo Zamykání Kolena mohou být opraveny ve většině případů
Naval Rupture u hříbat
Trvalé pupilární membrány: Kongenitální Canine Vision Problem
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Krmení starší pes
Záchvaty a Epilepsie u psů
Vředy u koní může být způsobena stresem

Leave a Reply