Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra

Většina lidí je buď obeznámeni s termínem zkrat nebo jsou používána k jeho použití jako léčba pro odvod přebytečné tekutiny z mozku po mrtvici.

Tam je další typ, však, že dochází u zvířat, včetně psů. Konkrétně se jedná o portosystémový zkrat je abnormální spojení mezi žíly jaterní portální a zbytek oběhového systému. Tato žíla spojuje gastrointestinální trakt do jater. Tento abnormální spojení zase způsobuje krev z trávicího ústrojí obejít játra, že ji zbaví kyslíku a důležitých živin. Pokud k tomu dojde, játra není schopen zcela plnit své vlastní životní funkce, včetně pomoci při metabolismu a odstranění toxinů ze systému. Výsledný efekt je vystavit ohroženého zvířete tělo toxických vedlejších produktů z vlastního trávicího systému.

Tyto typy zkratů může být vrozená, což znamená, že jsou přítomny při narození. Oni také mohou objevit v důsledku jiných nemocí, které udeří později v psí život. Asi 75 procent všech případů jsou vrozené, a tyto případy objevují častěji v plnokrevník, než smíšený-pěstovat psy. Zvláště jsou postiženy irské vlkodavy, kníračů a Yorkshire teriéři.

Portosystémový bočníky jsou rozděleny do dvou kategorií, na základě toho, kde je umístěn chybně cévy. Když je mimo jater, je postižený nazývá Mimojaterní, když je to v rámci jaterní tkáně, je to klasifikováno jako intrahepatálního. Někde mezi 61 a 94 procent z všech vrozených zkratů jsou extrahepatic, a jsou obvykle vidět v menších plemen psů. Intrahepatální bočníky, zatím, jen doplní 6-39 procent vrozených výhybkách, a jsou vidět častěji u velkých a obřích plemen psů, včetně Irský vlkodav a zlatého retrívra.

V některých případech, zkraty se objeví jako komplikace jiných onemocnění jater, které způsobuje trvalou tlak na portální žíly. Tyto případy jsou vidět nejčastěji u starších psů, kteří mají cirhózu, hepatitida, nebo další významné onemocnění jater. Na rozdíl od vrozených případů, je více než jedna céva obvykle postiženy.

Psi s portosystémový zkratů bude zobrazovat různé příznaky, protože jejich játra schopna eliminovat toxiny, léky, a bakterie vstřebá z gastrointestinálního traktu. Ty jsou reabsorbed do těla, kde mohou poškodit centrální nervovou soustavu a způsobit onemocnění známé jako jaterní encefalopatie. Vzhledem k tomu, játra sám je zbaven krve, to také obvykle je nedostatečně rozvinutý, dále oslabila její schopnost fungovat. Pes sám se objeví malé a málo, s nezdravě vypadající pleť a vlasy.

Postižení psi trpí častým zvracením a průjmem, plus jemnější problémy, jako je letargie, deprese, anorexie, a nervového systému souvisejících s příznaky, jako je dezorientace, dočasné oslepnutí, slabost, nadměrná tvorba slin, křeče, hlava lisování, a okruhem chůze. Tyto příznaky se obvykle objevují a odliv, a může dojít po pes jedl jídlo bohaté na bílkoviny, což způsobuje vysokou úroveň neurotoxiny být vyhozen do psa trávicí soustavy.

Portosystémový bočníky může být léčena pomocí diety, léky, antibiotika, a / nebo chirurgie, a výběr léčby se provádí případ od případu. Faktory zvažované jsou psa věk a fyzický stav, závažnost jejích příznaků, a typ a umístění bočníku sám. Nejlepší výsledky jsou vidět u psů, které jsou chirurgicky ošetřených. Nicméně, postup je jemná a drahá, a nemusí být finančně proveditelný pro mnoho chovatele. Psi, kteří jsou léčeni chirurgicky, ale často žijí po mnoho let s poměrně vysokou kvalitu života.
Portosystémový Shunt, zdravotní problémy, zdravotní, onemocnění srdce, Genetické poruchy, poruchy krve, získané poruchy

Foot Zranění
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
Oh ty otravné Roztoči
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Zadní noha ochrnutí do jezevčík
Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové
Předčasnému šedivění: Udržet si psa Hledáte Dapper
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)

Leave a Reply