Degenerativní poruchy a pohyb v Koně

Stejně jako jakýkoliv typ savce, kůň závisí na páteři a kostra na podporu těla, a míchy a mozku zasílat impulzy kostry a svalů k pohybu. V podmínkách, které jsou známé jako degenerativních poruch jsou buď toxiny, zranění, infekce, genetické podmínky nebo jiné formy onemocnění, které způsobují přirozené fungování skeletu nebo nervové soustavy se zvrhne nebo rozkládají v průběhu času. Jakmile jsou tyto podmínky jsou přítomny, pokud si toho všiml a zacházet velmi brzy je pravděpodobné, že bude trvalá a non-inversní škoda, že bude mít vliv na koně během svého života, i když je řízena podmínka.

Většina degenerativní poruchy koní patří podmínek, jako koní degenerative encephalomyelopathy, která je úzce spojena s koňským neschopnosti správně absorbovat vitamín E. Tato podmínka je také geneticky spojeny s složité řady faktorů často zaznamenáno. Degenerace nervového systému je nejčastěji vidět s axony a neurony zmařenými celé páteře. Hříbata se mohou objevit nekoordinované, nebo může mít špatnou kontrolu svých nohou, nejvíce nápadně pánevních končetin. Some hříbata s podmínkou mohou být řízeny s další dodatky Vitamin E se však ne všichni budou reagovat.

Equine motorického neuronu nemoc je nejvíce obyčejně známý v Quarter Horse v severovýchodní části Spojených států, ale to je občas připomenout na jiných místech a s jinými plemeny. Tato podmínka zahrnuje degeneraci motorických neuronů se nacházejí v obou mozkového kmene a míchy, což vede k neochotě se pohybovat, stojí s hlavou nízko u země a nohy těsně u sebe, často s konstantní hmotnosti řazení. Tato podmínka je progresivní a non-pobuřující, takže je často velmi těžké diagnostikovat. To je nejvíce obyčejně viděný u koní, kteří jsou krmena suché potraviny a obilí příděl a nejsou na pastvině. V těchto koní je pokles krevní hladiny vitamínu E často neuvádějí, ale suplementace není vždy problém opravit. Občas tito koně budou zdát obnovit během několika měsíců, ale je pravděpodobné, že procházet obdobími symptomů po celou dobu jejich života.

Artritida je stav kloubů a kostí, která se stává více progresivní a degenerativní jako kůň věku nebo kloub se stane více poškozené. Artritida je nejčastější u koní, kteří měli zranění na konkrétní končetiny nebo kloubu, když byli mladší, nebo mají vrozenou vadou kloubu od narození. Doplňky a steroidy mohou být použity k léčbě zánětu a bolesti spojené s artritidou a hydroterapii mohou být rovněž užitečné pro zvýšení pohybu v postiženém kloubu.

Degenerativní kloubní onemocnění u koní se může pohybovat od mírně restriktivní až znehybnění koně. Tato podmínka je nejvíce obyčejná v soutěži nebo pracovních koní, které trvale nebo opakovaně namáhané klouby. Tato konstanta trauma nebo zranění na společných výsledků v kostní čipů, záněty, nepravidelného opotřebení kostí a zahušťování synoviální membrány v kloubu, který poskytuje kapalinu pro snadnější pohyb. Tepelné ošetření, vodoléčba a programy bolesti řízení lze použít ke správě zánět a bolest a operace může být užitečné k nápravě úlomky kostí a kloubů.
Degenerativní poruchy, artritida, Genetické poruchy, poruchy Získané, zdraví

Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Scottie Křeč: Cena Nobility
Alergické a Hormonální kůže
Progresivní retinální atrofie
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Renální amyloidóza
Kryptorchismus: Reprodukční problémy a problémy s chováním
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Polyartritida Zejména zmrzačení u mladých psů

Leave a Reply