Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci

Kůže a svalové plýtvání stav známý jako dermatomyositidy je nejvíce obyčejný v kolie a ovčáckých breeds včetně Shetland ovčákem, hladkých a drsných kolie, němečtí ovčáci, australský honácký pes, Chow žrádla a Pembroke Velškorgi. Přesný způsob dědičnosti stavu není zcela znám, ale to je věřil být dominantní proměnná stav, což znamená, že tak dlouho jako jeden z rodičů má poruchu štěňata mohou zobrazit stav. Každý štěně ve vrhu může mít podmínku v různých stupních od vážné vypadávání vlasů a svalové slabosti bez zjevných známek stavu. Vzhledem k tomu, je to variace mezi expresí stavu ve vrhu mohou existovat i jiné faktory, jako je celkové zdraví štěněte, jakož i rozvoj imunitního systému, které hrají velkou roli v tom, jak vážné nebo jak mírné podmínka se vyvíjí v jednotlivých psů.

Dermatomyozitida může nastat u lidí, stejně jako psi, ale to nemůže být přenesen z jednoho psa na jiného nebo jednoho druhu do druhého. Štěňata musí být narozen s genem mít podmínku, a oni mohou jen ji přenést na potomstvo prostřednictvím reprodukci. Většina chovatelů spay a kastrovat štěňata ukazuje dermatomyozitida, jak je to dědičné onemocnění. Budou také spay a kastrovat sourozenci, protože nesou podmínku, prostě nevykazuje známky jako zjevně.

Typicky majitelé budou první výzvy léze a červené, podrážděné opravy kůže na hlavě a čenichu, když štěně je do šesti měsíců věku. Často uši a kolem očí jsou horší místa. Kůže se stává zvedl a hrbolatá s vypadáváním vlasů na a kolem léze. Jak podmínka postupuje léze začne plakat a křupavý povrch bude tvořit více než podrážděnou pokožku. Na slunci a poškrábání bude stav mnohem horší, a bude často léze hlouběji a častěji jizvy. Tyto léze se mohou šířit na jiná místa v těle, včetně nohou a loktů, špičce ocasu a nohou. V lehčích případech je podmínka často jasné sám do několika týdnů, s vlasy rostou zpět nakonec. V těžkých případech se kůže jizva hluboce, což lysiny na zjizvenou kůži, které budou patrné po celý život. Když nemoc začne ovlivňovat svaly v obličeji pes nebo štěně může mít potíže jíst a může mít nějaký malformací čelistí jako svaly postupně atrofie. S velmi těžkých případech se psi přijdou slabé nohy a brzy ztratí schopnost chodit, jíst nebo pít.

Není tam žádný lék na podmínku, jakmile dosáhne bodu, postihující svaly, ale kortikosteroidy mohou být použity pro správu středně světlice-up na stavu. Antibakteriální krémy k léčbě lézí a ochranu před sluncem v UV záření také pomůže při snižování kožní problémy. S velmi těžce postižených psů jedinou možností může být, že pes položil.
Dermatomyozitida, Zdravotní problémy, zdraví

Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Respirační viry
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Dospělý pes Očkování
Otitis externa Infekce Psí uši a jak na ně

Leave a Reply