Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav

Jeden z mnoha zázraků chovu pro specifické vlastnosti je, že psi a jiná zvířata byly vybrány tak, aby odpovídaly standard plemene nebo soubor vlastností, které činí tento pes jedinečný od jiných plemen psů. Bohužel v některé z unikátních plemen, které se vyvinuly tam jsou zdravotní problémy spojené s velmi charakteristik, které definují toto plemeno. Často se tyto zdravotní problémy se vyvíjely předtím prvních chovatelů pochopil dopad chovu pro určité vlastnosti, nebo dokonce riziko chovných psů, kteří vystaveny jisté zvláštnosti. Expozice keratopatie syndrom je jeden takový příklad, který je velmi prominentní v některých chovech v důsledku konkrétní oční formace, která definuje plemeno.

Expozice keratopatie syndrom se vyskytuje s, že je problém se schopností očních víček uzavřít nebo v blízkosti správně držet oko vlhké a bez nečistot a dráždivých látek. Existují tři hlavní příčiny syndromu a zahrnují exophthalmus, lagophthalmus a macroblepharon.

V jednoduchém anglickém exophthalmus rozumí vyčnívající oční bulvy. Toto je často popisováno v chovat standardy jako významné oka. Plemena, která jsou chovaná pro prominentní oko patří Pugs, Boston Terriers, pekingský palácový psík, ši-tzu a Lhasa Apso. Lagophthalmus často jde ruku v ruce s exophthalmus a nastane, když se víčka jsou příliš malé, aby zcela uzavřít přes oko. Toto je obvykle nejvíce snadno vidět, když pes spí a oko je viditelná mezi víčky. V brachychephalic nebo krátké náhubek plemena jsou nejvíce náchylné k těmto dvěma podmínkám.

Macroblepharon nastane, když spodní víčka je velmi volné a velké a není pevně proti oku. I když se tyto psi blikat spodní víko zůstane z oka, brání plné zavlhčení spodní části oční koule. Některé z plemen, které jsou více náchylné k tomuto stavu patří Baset, barváři, mastif, kavalír King Charles španěla, Svatý Bernard, Newfoundland a americký kokršpaněl. Ty jsou často smutné očima psů a často jejich oči se může objevit červená a podrážděná.

Ve všech třech typech syndromu expozice keratopatii oči budou červená a podrážděná a může mít silný výboj nebo trhání. Pes může třít v jeho nebo její oči a nečistoty mohou být patrné v oku. Pokud se neléčí poškození rohovky může stát, že bude v průběhu času, vést ke snížené vidění nebo dokonce slepotu. Slza náhražky, jako jsou umělé slzy mohou být použity dočasně, ale nejvíce efektivní a dlouhodobá péče, aby se zabránilo dalšímu poškození očí je chirurgický zákrok zvýšit víček velikost a poskytují ochranu pro oko. V některých případech, zejména s macroblepharon, entropium nebo válcování vnitřní dolní víčko budou rovněž muset být opravena.

Pro psy, které mají infekce infekce v rohovce bude muset být léčeni před operací tak aktuální a ústní antibiotika budou předepsány. Pravidelné mytí a čištění oblasti kolem oka odstranit a nečistotu nebo úlomky bude velmi důležité v této době. Včasné odhalení a léčba je nejlepší možná volba a majitelé by měli mít na psí oči zkontrolovat, zda se objeví červená, podrážděná nebo pes hrabání nebo třením jeho nebo její oči na pravidelném základě.
Expozice keratopatie syndrom, zdravotní problémy, zdravotní

Otevřené Skull Bones může, nesmí být Znamení Deadly poruchy
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Známky a příznaky
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Rostoucí bolesti u velkých a obřích plemen
Teplo Citlivost problému stárnutí u některých plemen
Zápal plic u koní je bakteriální infekce

Leave a Reply