Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition

Stejně jako u mnoha nejtěžší vymýtit genetických stavů Fell pony syndrom je spojen s autosomálně recesivní gen. To znamená, že tato podmínka bude pouze tehdy, když oba přehrady a otec mají gen, ale pouze účetní jedna, ne dvě kopie. Když dva důstojník, každý přispívá polovinu dvojitého potřebné genu, a pokud přispívají recesivní gen pro syndrom výsledkem je hříbě, který bude žít jen pár krátkých týdnů před smrtí.

Autosomální znamená, že je tam jeden, dva-část genu, který je zodpovědný za stav. Hříbě zdědí jednu část genu od matky a jednu část od otce, aby si kompletní gen pár. Since hříbata s podmínkou zemře a nebude reprodukovat, bude pouze letečtí dopravci, dospělí, které jedním tahem Pony syndrom gen a jeden normální gen, nebo jasné, dospělí se dvěma normal geny, pokračovat v populaci. Vzhledem k tomu, koně s pouze jedním genem nemají viditelné příznaky nést gen, mohou být detekovány pomocí pečlivé sledování a záznam chovů, které produkují buď zdravé, nebo nezdravé hříbata.

Vzhledem k tomu, ze zákonů genetiky, dokonce dva dopravci, kteří jsou chováni společně mají pouze jeden ze čtyř Možnost výroby hříbě, které zemřou Fell Pony syndrom, jeden ze čtyř šanci produkovat hříbě, které nemá žádné recesivní geny pro podmínky a dva ve čtyřech Možnost výroby hříbě, který bude nositelem stejně. To neznamená, že jeden z každých čtyř hříbat, které vyrobila táž přehrady a Otec zemře Fell Pony syndrom, to znamená, že každý hříbě má jeden ze čtyř Možnost nést dvojí recesivní.

Fell Pony syndrom zahrnuje neschopnost hříběte rozvíjet imunitní systém, což má za následek smrt z některého z mnoha virových infekcí dýchacího systému nebo metabolismus. Vzhledem k tomu, hříbata jsou schopny generovat protilátky a nejsou tam žádné léky nebo očkování na výskyt virů jiných než stimulovat tělo vytvářet protilátky, tato hříbata prostě nemůže přežít. Běžně hříbata zemře dříve, než v prvním měsíci po narození, bez ohledu na to, co majitelé dělat, aby pomoc hříbě. Dobrou zprávou pro Fell pony majitele je, že pokud hříbě přežije kolem prvního měsíce bez známek nemoci nebo dýchacích problémů on nebo ona je buď zřejmé, že nemá žádné geny pro Fell pony syndrom nebo je v horší, dopravce, který Vám mít normální život.

Vzhledem k tomu, Fell poníci byly izolovány pro většinu z jejich vývoje, recesivní gen je poměrně rozšířená v populaci a odhaduje se, že přibližně šedesát až devadesát procent dospělých Fell poníci gen, bude při přibližně dvacet procent všech Fell Pony hříbata zemřít stavu v každém období rozmnožování. Pokračující výzkum ve Spojeném království, je klíčem k identifikaci genetické tracer identifikovat jasné nebo dopravce koně a pokusit se pracovat na komplexním šlechtitelského programu. Vzhledem k tomu, jasný Fell Pony mohou množit se s dopravcem a vždy produkovat neovlivněná hříbě tam je naděje, aby i nadále rozšiřovat tento vzácný plemene, aniž by přispět k počtu hříbat narozených s Fell pony syndrom.
Fell pony syndrom, genetické poruchy, Zdraví

Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Umělé dýchání a CPR pro psy
Zdraví
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Maligní histiocytóza
PK nedostatek
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících

Leave a Reply