Foot Zranění

Foot zranění může být zvláště problematické pro psy, protože je tak velmi těžké znehybnit psa nebo omezit pohyb a tlak na polštářky svých nohou, když chodí. Psí noha je navržen tak, aby rovnoměrně a rovnoměrně vyvážit váhu, když se pes pohybuje, není to jako lidské nohy, kde můžeme dobrovolně posouvají svou váhu z přední strany k zadní nebo ze strany na stranu. Psi mohou kulhat, nebo se mohou jen dotyk na špičce filtru pro rovnováhu, ale to je asi ve všech pohybových možností, které mají. Reakce k patě zranění a poskytování péče co nejdříve, je klíčem k prevenci dlouhodobé poškození nohy.

Foot zranění u psů jsou většinou způsobeny otázek, jako jsou řezané tlapky a polštářky, příliš dlouhé nebo splintered nehty, úlomky nebo rohože vlasů pasti mezi polštářky nebo více vážných zranění jako jsou infekce zranění nebo zlomené kosti v noze. Každý typ zranění nohy vyžaduje zvláštní péči a léčbu, a zatímco některé mohou být ošetřován vlastníkem je vždy dobré mít nohu vyšetřit veterinářem, aby tam nejsou další zranění a problémy, než na první pohled, nebo povrch vyšetření může ukázat.

Škrty se na úpatí

Psi mohou snadno mít své podložky snížit na obou přírodní povrchy a umělé povrchy. Polštářek psa nohy je velmi kožovité a tvrdá, ale ostré skály, štěrk, skleněné střepy nebo ostré kovové a rovnoměrné opotřebení při chůzi na velmi drsné povrchy může mít za následek snížení a odřeniny. Psi mívají velmi vysokou bolesti práh nebo toleranci, což znamená, že mohou být zraněný a nezdá se, vykazovat žádné známky bolesti nebo zranění. Nepředpokládejte, že proto, že pes není limping podstatně nebo se nezdá být zvýhodnění nohu, že řez nebo zranění není vážné a nevyžaduje lékařskou péči a pozornost.

Kromě specifických položek řezné nohu, může tlapka a podložky také poškodit nadměrné vysušení a praskání. Tato podmínka je nejvíce obyčejně viděný u psů, kteří mají zdravotní problémy a mohou trpět dehydratací nebo jiných trávicích nebo metabolické poruchy, které způsobují, že pokožka nadměrně suchá. Některé léky mohou také způsobit dehydrataci, takže je velmi důležité sledovat vašeho psa nohy a celkové zdraví, pokud veterinář uvedla by to mohlo být vedlejším účinkem určitého léku nebo léků.

Pokud pes noha je krvácení v jakékoliv výši, okamžitě a klidně posoudí polštářek chodidla, bez pohybu nebo stisknutí na ploše. Pokud je zřejmé, šrám či střih, pečlivě a jemný zkontrolovat, zda existuje nějaký materiál vložený v řezu. Obvykle to bude střepy z kovu, skla nebo dokonce velmi ostré skály, která pronikla na podložku a bylo nuceno do rány přes psa chůzi na nohou. Pokud je to vůbec možné zábal nohou v čistou utěrkou nebo obvaz, bez odstranění cizí předměty. Často samotného objektu omezuje krevní ztráty a vytažením bude mít za následek výrazně větší krvácení. Pokud vidíte objekt je velmi malý a víte, že to je jen mírně zapuštěno, můžete ji odstranit opatrně pinzetou nebo prsty, ale velmi, velmi opatrní, aby kroutit, nebo lámat součástí off. Objekty nebo části objektů zůstaly v těle bude mít za následek infekce a špatné hojení rány. Ihned se postříká oblast s antibakteriálním sprejem-li k dispozici, a bandáž na celé chodidlo držet nečistoty z otevřené rány. Nepoužívejte krémy nebo masti v této době, protože mohou ve skutečnosti zpomalit proces hojení.

Vezměte psa k veterináři co nejdříve, a mají veterináře šek na infekce nebo případný záležitost stále v ráně. Veterinář může doporučit antibiotika krémy či dokonce snímků, pokud nákaza postupovala k výraznějšímu úrovni. Pes může lízat rány na noze, a to může být součástí přirozeného procesu hojení, tak poraďte se se svým veterinářem, pokud máte nějaké obavy.

Rohože a Debris

Na střední a dlouhosrstých plemen je vždy šance, že rohož nebo spleť vlasů vyvinula mezi polštářky, který způsobuje podráždění a limping. Někdy malé větvičky, listí a jiných zbytků mohou být vloženy do vlasů mezi destičky, což vede k dalšímu podráždění. V situacích, kdy je to mat neodvezený to může vést k poranění a podráždění, které způsobují krvácení a může stát i vážně napaden. Zkontrolujte mezi psí polštářky jemně použití měkké tlak na horní části podložky při držení psa nohu. Toho lze nejlépe provést s palcem na horní části tlapy na základně prstů a prsty, které má na spodní straně tlapky. To způsobí, že destičky šířit mírně, což vám umožní prozkoumat mezi polštářky.

Udržujte vlasy mezi psí polštářky zdobené a krátké a pečlivě prozkoumá oblasti mezi prsty, aby vyhledal známky rohože nebo podráždění.

Toe Nails

Dlouhé nehty jsou náchylnější k lámání as stejně jako curling pod a další dráždivé polštářky nebo způsobit extrémní tlak na nohy. Udržujte nehty zdobené bytu na podlaze s dobrou kvalitou, ostré gilotinou nebo otvory Trimíry stylu nehtů určené speciálně pro psy. Kromě podání žádné třísky nebo ostré oblastí na nehty je důležité, aby se zabránilo bolesti přestávky a háčky.

Tam jsou také plísňové infekce, které psa může dostat na jejich nehty, stejně jako plísňových infekcí, které lze nalézt u lidí. Pokud psa nehty zdají příliš měkká nebo barvu, nebo se velmi suché a lámavé se jim zkoumat vašeho veterináře známky plísně nebo jiné zdravotní podmínky.
Zdraví, Venčení psů, cvičení

Strongylus vulgaris: Deadly Worm
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Keratóza Sequestrum
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Předčasnému šedivění: Udržet si psa Hledáte Dapper
Pláč a trhání u psů
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?

Leave a Reply