Furballs / potvory u koček

Příroda za předpokladu, kočky pohodlné kabát nosit ve všech ročních obdobích. V zimě divoká kočka potřebuje teplejší kabát, ale v létě to nebylo nutné mít takový teplý kabát. V důsledku toho, že kočka přirozeně líná, nebo odhodí kabát, aby se vešly sezónu. I když většina domácích koček nemusí starat o správnou izolací, aby je ochránil z venku, přírodě stále požaduje, aby tyto kočky shazují kabáty dvakrát ročně se připravit na nadcházející sezónu.

Kromě toho, že správná srst nosit, kočka bude groom nebo čistit sebe tím, že olizovat srst. Jeho jazyk se stane jeho žínku, ale zároveň jeho jazykem se také hromadit a trávení určitých rozpuštěné vlasy. Pokud jste někdy pocit, kočičí jazyk, víte, že to cítí jako smirkový papír. To je proto, že jazyk je speciálně vybaven pro mnoho funkcí a péče je jedním z nich.

Funkce kočičí jazyk v Grooming procesu

Kurz drsný jazyk kočka s obsahuje řadu hrboly volal papily, které jsou vyplněny keratinem; stejná látka v lidských nehty. Papily mají druh háku na zadní straně to, že západky na na vlasy, aby se odstranily vrchní vrstvy zvířete srsti. Tento vlasy zůstane na jazyku a pak polkl. Pokud vše půjde dobře, kožešina jde do jícnu, žaludku ven, podél střeva a nakonec tělo vylučuje přes stolice. Ale někdy srst zůstává v žaludku. Když se to stane, kočka se hromadí trichobezoars lépe známý jako kožešinové koule a potvory. Vaše kočka se bude hodit do těchto hairballs.

Péče vaše kočka

Můžete pomoci zabránit vybudovat potvory štětcem kočky a udržení nízké hromadění volné mrtvého srsti. Přestože dlouhé vlasy kočky jsou podrobeny potvory z pochopitelných důvodů, ne ‘si, že vaše kočka krátkosrstá budou chráněny od nich. Vlasy jsou vlasy a může být špatně stravitelné v krátkých i dlouhosrstá plemena. Kartáč můžete dlouhosrstý kočku denně, a don’forget čistit svůj krátký vlasy kočka asi jednou týdně stejně.

Co znamená Fur Ball / Hairball vypadat?

Když vaše kočka passes vlasy z tlustého střeva, se smíchá ve výkalech. Můžete ani nevšimnete, žádné vlasy vůbec. Ale samozřejmě, když vaše kočka zvrací a Hairball, to je pak docela nápadný. A hairball bude smíchána s jídlem a další obsah žaludku. Bude to vypadat jako dlouhé mokré nepořádek vlasů a další lepkavý látek. To nevypadá jako koule vůbec.

Kožešinové Balls / potvory a nemoc

Ačkoli koule zvracení kožešiny nejsou závažná, a sama o sobě, může kočka, která neustále zvrací nebo se snaží zvracet, aniž by cokoli přijít, skončit s akumulací plynu a sekrety, které zámeček v žaludku. Toto sestavení z sekret může způsobit žaludeční podráždění a vaše kočka bude mít bříško bolest. Normálně se vrátí do normálu během několika dní. Vše, co potřebujete, je pár dní odpočinku a lehké krmení. Ale občas kožešina míč může zůstat v jeho žaludku a způsobit vzácný, ale mnohem vážnější stav. Tato cizí předměty způsobí ucpání a musí být odstraněna chirurgickým způsobem.

Někdy vytrvalých čistících může být spuštěna s psychickými problémy nebo vaše kočka může docházet k nějaké gastrointestinálního onemocnění. Pokud zjistíte, že vaše kočka chování byla změněna například, že ztráty jeho chuť k jídlu a jeho potvory se zdají být více nadměrné než obvykle, aby ho k veterináři a nechat ho zkoumat.

Prevence Fur Balls / potvory

Dnes existuje několik produktů na trhu, které pomáhají odstranit kožešinové koule. Většina z těchto výrobků obsahují vlákno zamést vlasy dolů trávicího traktu. Můžete také použít minerální olej, lněné semínko, a rybího tuku. Nalijte ji na suché krmivo pro kočky na pomoc v trávicím procesu. Podobně, tam jsou laxativa na trhu obvykle obsahují vazelína usnadnit průchod vlasů přes trávicího traktu. Některé produkty, jako je petrolej jsou k dispozici a musí být používána s opatrností. Pokud kočka vdechuje tekutý parafín, může zkrátit zápal plic. V závažnějších případech váš veterinář zapovídají léky udržet žaludek a trávicí ústrojí chodbou jasný
Furballs, potvory, zdravotní problémy, zdraví

Nádory vlasový folikul – Skoro kosmetický problém u některých plemen
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři
Oh ty Pretty Baby Blues
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem
OAAM V Arabové
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů

Leave a Reply