Gangliosidóza GM1 a GM2

Někdy se setkáváme s nemocemi, které jsou plemeno specifické a Ganliosidosis GMI a GM2 jsou dva takové choroby. Tato nemoc byla nyní spojena s Korat jedním z nejstarších plemen koček, pocházející z Thajska. Je ironií, že thajský název Korat znamená dobré štěstí, když jsou tyto chudé kočkovité šelmy ovlivněny těmito dvěma, Gangliosidóza GMI a GM2 genetických chorob.

Gangliosidóza je jedním z lysosomálních skládkových chorob. Tyto choroby jsou spojeny s částí buňky, která je zodpovědná za poškodí a recyklaci důležité chemikálie potřebné pro funkci mozku a dalších důležitých aktivit. Existuje více než 40 nemocí, které na povrchu u lidí, protože měl poruchu, lysosome enzymů. U lidí Gangliosidóza je viníkem Tay nemoci Saks. Siamské kočky jsou také ovlivněny touto poruchou, jakož i další živočišné druhy, pes, krávy a ovce.

Co je Gangliosidóza?

Gangliosidóza je akumulace gangliosides na buněčné úrovni. Tento přebytek je akumulace vzhledem k tomu, že enzymy známé jako beta-galaktosidázy se není správně členěné na gangliosides které jsou složené chemikálie skládá z několika cukru a sialové kyseliny (n-acetylneuraminic kyselina). Tyto gangliosidy jsou rozlišeny na základě jejich umístění na cukru řetězci na molekulární úrovni plasmatické membrány (buněčná membrána).

GMI je důležitý pro správnou fyziologickou funkci mozku. Jsou zapojeny do procesu neuroplasticity, který pomáhá v mozku změny, které nastanou v důsledku nových zážitků. Oni také pomáhají v mozku opravy, a oni pustí mozku chemické látky nebo neurotransmiter názvem neurotrophins. Některé formy průjmu jako např. e coli jsou výsledkem poruchy na tomto místě v buněčné membráně.

Sandhoff Nemoc je způsobena tím, koček Gangliosidóza GM2. Toto onemocnění způsobuje neustálé poškození míchy a mozkové buňky. Kočky budou mít zvětšené játra nebo jiné orgány, a neurologického poškození a nohou ochrnutí. Uskutečněné kočky ztratí ovládání motoru, mají křeče, zkreslené vidění,
cherry eye (red v oku) a kostní degenerace.

Příznaky

GM1 gangliosidóza první prezentuje v 3-měsíční starých koťat, zatímco GM2 ganglisidosis ukázat asi o měsíc dříve, ale průběh nemoci je pomalejší.

Zpočátku Tato koťata budou mít třes na hlavě, pak potíže s koordinací svalů nohou a nakonec nohou ochrnutí.

Diagnóza

Veterináři budou používat různé diagnostické testy k určení, zda nemoc je dar. Budou hledat klinických příznaků, se vzorky moči, krevní testy pro kontrolu cukru, kožní biopsie, MRI k určení poškození mozku, a světelné mikroskopie v případech, kdy kočka zemřela. Ačkoli tyto nemoci sdílet společné rysy se všemi lidskými a zvířecími postižených druhů, lze diagnózu specifické pro kočky od každého plemene nebo druh bude mít svůj vlastní struktury genu mutace. Je možné testovat jen mutací na GM1 a GM2 gen pro kočky Korat.

ÚPRAVA

Není specifická léčba gangliosidózy.

Dopravci

Gangliosidóza je dědičné (autosomálně) recesivní gen onemocnění, které postihuje obou pohlaví kočkovitých šelem stejně. When Korats kámo, pokud provedou tuto recesivní gen, tam je dvacet pět procent změny, které mohou přenést na genu na jejich potomky. Jinými slovy dvacet pět procent z koťat bude mít oba geny od rodičů, a proto vykazují neurologické poškození. I když spolu dva normální kočkovitých šelem kamarád, polovina jejich potomstva nebude mít nemoc, ale bude nositelem. Tato čísla jsou alarmující. I když phenotype kočky zdá normální, může vizuální kontrola samo o sobě určit, zda genotyp nese recesivní gen.

Nová metoda prevence

Dr. Henry Baker tvrdí, že genotyp může být testována pomocí analýzy DNA spravované samostatným krevním testem pro GM1 a GM2. Dr. Baker a jeho kolegové na Scott-Ritchey Research Center na Auburn University zkoumali Gangliosidóza za posledních dvacet let a může spravovat tohoto testu.

Tam je ještě naděje. Dvě Korat kočky, které mají dvě kopie normálních genů může být určena a vzhledem k pečeť pro páření produkovat zdravé potomky, a proto se snižuje riziko dopravců producing ještě více dopravců, jak jde čas.
Gangliosidóza, zdravotní problémy, zdraví

Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Vakcína Sensitive
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Srdce šelesty
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Zvracení

Leave a Reply