Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea

Mezi mnoha dědičných předpokladů, které mohou mít vliv na vašeho psa oči jsou skupina známá jako dystrofie rohovky. Tyto podmínky způsobují abnormální rohovky vývoj, obvykle na obou očích, a vést k různým problémům s zvířete vize. V závislosti na typu, bude jedna nebo více vrstev rohovky (průhledné sklo, které pokrývá přední část oka) být ovlivněna. Mezi hlavní typy dystrofie rohovky jsou: epiteliální dystrofie, která způsobí, že mělké ale bolestivé vředy a eroze na povrchu rohovky.
Endoteliální dystrofie, která má vliv na funkci endotelových buněk, což způsobuje nahromadění tekutiny v rohovce (také známý jako edém rohovky). Vzhledem k tomu, rohovka je normálně průhledný, tato tekutina způsobuje zákal a mohou poškodit psa vizi. Edém rohovky často způsobí psa oči se objeví namodralé, a tato zvířata také může vyvinout chronické vředy na rohovce, které jsou pomalu hojí.
Epiteliální / stromální dystrofie způsobuje bělavé krystalické usazeniny cholesterolu tvořit ve vnějších vrstvách rohovky. Je to věřil být způsoben tím, metabolických poruch v rohovce sám. Nějakém oblíbeném majitelé všimnete jejich psí oči mají bělavý nebo našedlý nádech, ale pes vize není obvykle ovlivněna.
Není známo, co způsobuje dystrofie rohovky ve většině zvířatech, a proto je doporučeno, aby postižených zvířat a jejich sourozenci neměli být chováni. Výzkum ukázal, že jsou přenášeny prostřednictvím recesivního genu v sibiřské husky a přes sex pro konkrétní gen v Airedales. Různé plemena, zatím, jsou více náchylné k různým typům rohovky dystrofii. Konkrétně:
Rohovky dystrofie je nalézt v Terriers Boston, Pembroke Welch Corgis, Shetland Ovčáci a starší Boxerky (obvykle do 7 let věku nebo starší).

Epiteliální / stromální dystrofie se vyskytuje v Airedales, Afghánští chrti, American Cocker španěla, Basenjis, bíglů, Bearded Collie, bišonek, briardů, Cavalier King Charles španěla, jezevčíci, anglicky Springer španělé, němečtí ovčáci, zlatí retrívři, irské vlkodavy, Labrador retrívr, Miniaturní pinčové, Nova Scotia Duck Tolling Retrievers, Rough Kólie, Samoyeds, Siberian Huskies, Vizslas.

Endoteliální dystrofie se nachází v Basenjis, Boston Terriers, Čivavy, Chow žrádla a Jezevčíci.
Mnoho dystrofie rohovky nemají vliv zvířete vizi, a proto nevyžadují léčbu. Pokud existují erosions nebo vředy na rohovce, však může pes šilhání, produkovat nadměrné slzy a / nebo tlapou u postiženého oka. Boxerky a Shetland Ovčáci jsou náchylnější k rozvoji těchto erozí. Léčba v těchto případech je navržen tak, aby léčit léze prostřednictvím lokálních léků používaných přímo k oku. For endoteliální dystrofií, je léčba nutná, pokud pes vyvíjí komplikaci známé jako vodní puchýře, které jsou bolestivé nahromadění tekutiny v oku. Ty mohou protrhnout a způsobit zranění na povrchu rohovky. Pokud aktuální léky nekontrolují problém, pak chirurgie může být provedena.
Axonální dystrofie, oční problémy, rohovky dystrofie, Získané poruchy, neurologické poruchy, zdraví

Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Dysplazie kyčelního kloubu
Rozvoj pes First Aid Kit
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Inside-Out řasy Agony of entropium
Bite Rány
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Cystinurie a ledvinové kameny u psů

Leave a Reply