Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš

Řekni slovo glaukom, a lidé jsou více pravděpodobné, že si s babičkou než s jejich německá doga. Nicméně, glaukom také ovlivňuje zvířata všech druhů, včetně psů.

Glaukom se vyskytuje v důsledku zvýšeného tlaku v oku. Buňky uvnitř oka produkují jasný tekutinu, známý jako vodný humor, která se živí tkáně uvnitř oka, stejně jako vedení oko ve správném tvaru. Normálním okem, tlak je udržován prostřednictvím rovnováhy tekutin vytvořeného oka a kanalizace poskytnutých kanály v oční bulvě a okolních struktur s glaukomem these kanalizace ucpat, ale oko pokračuje ve výrobě tekutiny, zvyšuje vnitřní tlak. Postupem času, může to způsobit, že oko protáhnout a zvětšení, což způsobuje bolest a poškození zraku.

U zvířat, glaukom spadá do dvou skupin – primární a sekundární. Primární glaukom se dědí a vyskytuje se v mnoha různých plemen, zejména American Cocker španělé, Basset Hounds, Chow žrádla, Labrador retrívr a Shar-Peis. To je také nalezené v chladnějším klimatu, psy, jako Huskies a Elkhounds. V průběhu doby, glaukom související vnitřní tlak uvnitř oka způsobuje poškození zrakového nervu a snižuje průtok krve do sítnice. Oba tyto výsledku v ztrátou zraku. V těžkých případech, je-li tlak je příliš vysoký, může trvalou slepotu dojít během několika hodin. S primárním glaukomem, tento stav obvykle začíná v jednom oku a pak se šíří do dalších, nakonec vést k dokončení slepotu.

S sekundární glaukom, je odvodnění problém způsoben různými očních nemocí a úrazů, včetně pokročilých katarakt, rakovina v oku, zánět uvnitř oka (uveitida), slzy v oku je čočka (luxace nebo subluxace), zjizvení a odchlípení sítnice . Podmínkou také je bolestivé, a ještě více v domácí zvířata, než u lidí, protože tlak uvnitř oka je vyšší.

Glaukom bolesti je často vnímáno ve formě bolesti hlavy nebo migrény u člověka. Ve vašem psa, podívejte se na červené nebo krví podlité oči, kalná vyhlížející rohovky, snížená aktivita, snížená chuť k jídlu, podrážděnost a nedostatek zájmu o hraní nebo cvičení. Some tlapka může na jejich oku, třít své oči na koberec, nebo proti nábytku, nebo oko může objevit oteklé a žák rozšířené. Mějte na paměti, přesto, že váš pes nemůže říct, kdy jeho oko je bolí, a mnohokrát prvnímu ovlivnění oko ztratil zrak v době, kdy glaukom je diagnostikována.

Ošetření se liší pro primární a sekundární glaukom, což určení přesné příčiny tohoto stavu důležitého. Veterinární ophthalmologists používají různé nástroje a zkoušek pro určení typu a příčiny glaukomu u zvířat. Oční kapky a prášky mohou být předepsány pro zvýšení nebo snížení tekutin odvodnění z oka. Jsou užitečné, ale obvykle nezahrnují psí glaukom pro nějaké významné množství času.

Chirurgicky otevření blokovány kanalizace a udržet je otevřené, je ideální glaukom léčba, ale to může být obtížné dosáhnout. Proto mnoho terapie jsou navrženy tak, aby uvolnil tlak tím, že sníží produkci tekutiny v oku. Cílem je, aby se zabránilo nebo oddálit rozvoj glaukomu v oku, že má stále vizi.
Glaukom, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Meningitida u psů
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Asymetrický čelistí
Roztříštěné Mediální coronoid procesu Bolestivé koleno problém
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Co očekávat v Vets
Dyscoria: problém s oční čočky
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
Zápal plic u koní je bakteriální infekce

Leave a Reply