Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena

Hydrocefalus, také známý jako voda na mozku, je velmi závažné a obvykle fatální stav v mnoha hraček plemen psů. To může také se vyskytovat v téměř jakékoli jiné plemeno kvůli toxinů pozření březí samice, přes trauma nebo zranění hlavy, mozku nebo páteře nebo přes několik různých onemocnění a genetických podmínkách. U plemen hračky podmínka je často vrozená, což znamená, že štěňata mají podmínku od narození. Šlechtitelských psi, kteří produkují vrhy, kde je diagnostikován hydrocefalus by měla být spayed nebo kastrovaný nebo omezen z dalšího použití ve šlechtitelských programech. Plemena, která mají nejvyšší výskyt hydrocefalu patří Chihuahua, Pomeranian, maltská a Jorkšírský teriér.

Hydrocefalus nastane, když tekutiny jsou v mozku vyrábějí buď příliš velké množství, nebo když přírodní odtékající systémy v nervovém systému nefungují správně. Normální mozek má polštář kapaliny poskytnout ochranu před zraněním plus kapaliny působí jako médium pro přenos chemických látek v mozku v normálních tělesných reakcí. V hydrocefalický štěňat a psů tekutina hromadí v komorách, které jsou k něčemu bohaté prostory v mozku. To pak vytváří tlak na mozku, stejně jako ven na lebce za následek fyzické deformaci nebo malformace hlavy. V mnoha hydrocefalický štěňata lebka není správně zavřít a měkké místo zůstává otevřené v čem je známý jako otevřený fontanely. Často tato oblast má znatelné boule ven, který se stává horší jako štěně stárne. To samo o sobě může představovat problém, protože oblast je náchylná k poranění a zranění, a to zejména v případě, že jsou i jiné neurologické a pohyb problémy spojené s podmínkou.

Typicky štěňata s hydrocefalem zřídka dožívají dospělého věku v důsledku poškození mozku a centrálního nervového systému od tlaku tekutiny. Často tyto štěňátka jsou slepí nebo hluší, a mohou mít velké potíže v pohybu a krmení. Mnoho štěňat umírá velmi náhle a krátce po narození před fyzické příznaky hydrocefalu jsou uvedeny. V případech, kdy se štěňata přežít v minulých několika prvních dnů tam jsou některé pozoruhodné fyzické příznaky tohoto stavu, který je obvykle diagnostikována před štěně dosáhne asi čtyřech měsících věku. Dome tvar hlavy, která je mnohem výraznější než ostatní štěňata ve vrhu, je často první fyzický znak. Štěňátka mohou být velmi nekoordinované a mají neschopnost se pohybovat, nebo koordinovat své chůzi podle vývoje sourozenci. Mohou mít záchvaty, stejně jako další neurologická poškození. Štěňátka mohou mít podstatný neschopnost se učit, která může být velmi evidentní, když se pokoušel základní výcvik poslušnosti nebo housetraining.

Zatímco tam jsou některé možnosti pro vypouštění kapaliny a pomocí léků ke snížení otoku a tekutiny vybudovat na mozku, obvykle je to nejmenší, co lze udělat pro štěně nebo mladého psa s podmínkou. Tam mohou být různé stupně hydrocefalu od velmi těžké až velmi mírné, takže některá štěňata mohou žít až do dospělosti, ale jen málokdo s podmínkou žije kolem druhého roku.
hydrocefalus, Zdravotní problémy, zdraví, neurologická porucha, Různé poruchy

Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Řezy a rány
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Dysplazie kyčelního kloubu
Onemocnění jater u psů

Leave a Reply