Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém

Hypertrofická osteodystrofie (HOD) je jedním z mnoha různých problémů, růst kostí, které se zdají na stávku velkých a obřích plemen psů mnohem častěji, než střední a malé plemen. HOD nemá žádné známé příčinu a je ne věřil být genetický, spíše může být kombinace několika různých faktorů. Někteří vědci se domnívají, že může být způsobena bakteriální infekcí, jiní ukazují na nedostatek vitaminu C a ještě jiní mají pocit, že je nutriční problém způsoben tím, že krmí vysokým obsahem tuku a diety, které způsobují příliš rychlý růst. Protože různé štěňátka Zdá se, že reagovat na různé léčebné režimy a programy tam je opravdu žádný konsensus o tom, jak k léčbě stavu, nebo to, co je příčinou.

HOD je obvykle nejprve poznamenal ve velkých a obřích plemen, když jsou přibližně třikrát do stáří šesti měsíců. Štěňata, které byly normálně roste a vyvíjí se start do nového zažít bolest v pohybu, otok kostí a kloubů, nechutenství a vysokou horečkou, často jak vysoce jak 106 stupňů. Horečka, což se může s bolestí a otoku přicházejí a odcházejí. Otok může být přítomen ve všech čtyřech nohách, ale obvykle je buď v přední nebo zadní nohy v různých časech. Obvykle buď oba zadní nebo oba přední nohy bude ovlivněna současně s jednou nohou problémy jen zřídka, popsaných v tomto stavu.

Bolest se může pohybovat od mírné až těžké a některá štěňata se jen zažít krátké epizody hod, zatímco jiní se bude zdát dlouhé, přetrvávající problémy s bolestí spojenou s podmínkou. HOD je diagnostikována vzorku krve pro test na vysoké počty bílých krvinek, které jsou obvykle spojeny s podmínkou. X-paprsky zasažených kostí, typicky poloměr a bérec, ukáže tenkou černou linku podél oblasti růstu tabulky, který označuje nedostatek normální růst a vývoj. Vážné poškození kloubů se může objevit nepravidelné růstu způsobuje opotřebení na klouby, což vede k časné nástup artritidy a dalších chronických kloubních problémů.

Léčba je obvykle léčba bolesti jako protiklad k nápravě stavu. Mnoho veterinářů doporučuje širokou škálu antibiotik pomoci s jakýmikoliv bakteriálních infekcí, s nízkým obsahem bílkovin, nízkým obsahem tuků, jako náhrada vitaminu C a spoustu odpočinku a relaxace pro štěně. Tato štěňátka by neměla být uplatněna nebo dovoleno běžet, skákat nebo hrát, spíše by měly být uchovávány relativně klidná a nehybná, dokud růstové ploténky jsou normální, aby se zabránilo kosti a poškození kloubů. Steroidy mohou být také použity velmi krátký termín na pomoc při léčbě bolesti ačkoli mnoho veterinářů použít tyto pouze v případě, že karprofen, aspirin a anti-horečce nejsou účinné při řízení bolesti a otoky.

Mnoho štěňat s hod vyroste velmi dobře vyvinuté a zdravé psy. Některá štěňátka budou mít dlouhodobé kosti a klouby a v některých případech, kdy kostní deformace je těžká a vysilující psa může být nutné odložit z humánních důvodů. Včasná léčba a diagnóza je rozhodující při řízení tohoto stavu.
Hypertrofická osteodystrofie, zdravotní problémy, zdraví, problémy s kostmi, získané poruchy, Dieta, krmení

Řezy a rány
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
SCID V Arabové
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Gangliosidóza GM1 a GM2
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé

Leave a Reply