Infekce horních cest dýchacích

Kočičí infekce horních cest dýchacích (URI) je kočka chřipka a je způsobena virem, nebo bakteriální infekce, která je velmi podobná té nachlazení u lidí. Je infikuje ústní a nosní průchody. Tento virus je velmi infekční a převládající v oblastech, kde jsou ustájena více koček. Koťata jsou velmi citlivé, protože jejich imunitní systém je slabší než u dospělé kočky. Tento virus nebo bakterie není vážné a vymizí asi za tři týdny. Nicméně ve vzácných příčin virus nebo bakterie může vyvinout zápal plic a pak se vážnější s možností smrti. Infikované kočky, které jsou velmi nemocný v době nemoci nemůže jíst ani pít, a bude vyžadovat intravenózní injekce a nebo nemocniční péče.

Typy respiračních infekcí a příčiny

Feline kalicivirem (FCV) je chřipkové virus, který se projevuje v mnoha kmenů. Vzhledem k tomu, mutuje rychle, že je velmi obtížné, aby se s vakcínou, aby se zabránilo propuknutí viru. Virus je vysoce nakažlivý a je běžné v kočičích útulků a multi koček domů.

Kočičí Herpes virus (FHV-1), způsobené virem herpes, je dvojí kmen viru a je ve skutečnosti obyčejný chřipka. To odpovídá za asi 50 procent všech kočičí nemoci. To je také ve vzduchu infekce a velmi nakažlivá.

Bordetella bronchiseptica je bakteriální infekce Bordetella rodu. Tato infekce je obecně známý jako kennel kašel u psů. Tato infekce je to, co spouští bronchitidu. Zánět spojivek a dokonce i zápal plic byl hlášen s touto infekcí stejně. Bordetella bronchiseptica se přenáší kontaktem obvykle tam, kde je mnoho koček chovaných společně. Kýchání kočky přejde na infekci. Infekce není přežívat v prostředí, a může být zabit na povrchy ve Vaší domácnosti jednoduše dezinfekci.

Chlamydophila felis (dříve známý jako Chlamydia psittici) je bakteriální onemocnění, které představuje až 30% všech horních cest dýchacích onemocnění u koček. Bakterie je také spojován s conjunctivis. To se šíří přímým kontaktem a často nově narozená koťata obětí Chamydophila felis. To může být odstraněna v prostředí dezinfekci. Vakcíny jsou používány k potlačení infekce, ale kočky byly známy k nějaké špatné reakce. Novější antigeny produkty jsou nejlepší léčba k dnešnímu dni. Čisté životní prostředí je také velmi důležité, zejména v útulku.

Mycoplasma spp je mezibuněčná bakterie ovlivňuje měkkého patra a horní epiglottis. Je také spojován s spojivek v očích. Ne hodně je známý o příčinách této infekce nebo její role v kočičí onemocnění horních dýchacích cest. Je to nakažlivé a šíří přímým kontaktem. Vzduchem infekce může být vymýtit dezinfekci všech plochy, kde kočky nejsou přítomni. V současné době neexistuje žádná vakcína imunizace proti onemocněním.

Příznaky

Kýchání

Výtok z nosu (čiré nebo barevné)

Rýma očima

Konjunktivitida (červené oko)

Kašel

Vředy na nose, rtů, jazyka a dásní

Sniffles

Horečka

Chraplavý hlas

Diagnóza

V závislosti na přesném příčinou infekce

PCR tampon -, kde se výměna a dá v solném roztoku k testování kalicivirem

Virus kultury – jak pro herpes virus a kalicivirem

Bakteriální kultury

ÚPRAVA

Vakcíny

Antibiotika

Dieta vitamíny a doplňky stravy

Přestože nachlazení jsou společné pro kočky, stejně jako lidé, měli byste být znepokojeni, jestliže vaše kočka již jíst, má horečku, byl zvracení, nebo má běží nepřetržitě po dobu delší než 24 hodin. Také pokud vidíte, že kočka má problémy s dýcháním nebo má vředy na nosu očí nebo úst, které potřebujete vzít k veterináři pro správnou diagnózu a hodnocení. Tyto vředy jsou velmi bolestivé, a tuhá zima se může vyvinout velmi rychle do zápal plic.
Infekce horních cest dýchacích, zdravotní problémy, Zdraví, Získané poruchy, poruchy Různé

Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Odčervení Your Dog
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Závěsný Tongue syndrom skutečný problém pro malá plemena
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Srdce šelesty
Dysplazie kyčelního kloubu

Leave a Reply