Jak se starat o koně trpí podvýživou

Je to velmi smutné oznámit, že tisíce koní za rok umírá v přímém důsledku podvýživy ve Spojených státech osamocený. Tito koně mohou pohybovat ve věku od novorozenců, které jsou vyjmuty z klisny nebo jsou s klisnou, která je příliš podvyživený sama poskytovat mléko, až koně, kteří jsou drženi na neadekvátních nebo neexistující pastvin. V některých případech majitelé nechat koně u někoho jiného péči a ztratit jejich důvěru, což má za následek koně zaplatí cenu. V méně běžných případech stravování stabilní nedokáže nakrmit koně je ponechán v péči, což má za následek smrt mnoha koní, pokud nejsou zachráněni.

Podvyživené koně, kromě toho, že tenký a tím, že se daří, bude také více pravděpodobné, že má sníženou imunitní systém, infekce, parazitů problémy a dalších souvisejících zdravotních problémů. Většina podvyživené koně mají červy, respirační infekce a komplikace, stejně jako větší pravděpodobnost koliky a chřipky. Paznehtů problémy, kloubů a svalů problémy, stejně jako kosterní problémy jsou často sekundární podmínky, které musí být ošetřeny u podvyživených koní.

V závislosti na stupni podvýživy a dobu, kůň byl podvyživený nebo hladem výrazně ovlivní šance na úspěšné zotavení. Odhaduje se, že koně zachrání pokus rehabilitovat tyto nešťastné zvířata, že asi 20% všech chronicky podvyživených koně s druhotnými hygienických podmínek zemře i přes nejlepší možné úsilí veterinářů a záchranného personálu.

První úvaha při práci s podvyživené koně je zkontrolovat jiných možných nemocí nebo stavů, které mohou být přispívajících k problému. Vždy mějte podvyživené koně daleko a izolovaný od kontaktu s jinými koňmi, dokud byli očkováni a veterináři kontrolují pro všechny nakažlivých chorob. Poskytnout spoustu čerstvou vodou, jak často tito koně měli špatné dodávky vody, a to může být příčinou dehydratace a zažívací problémy. Odčervení a očkování by mělo být provedeno pouze pokud veterinář uvedl, že kůň je fit natolik, aby tato péče, jak tělo přestavěn, je první prioritou.

I když to může být lákavé, kdo krmit vysoce kvalitní seno a obilí, může to být příliš velký šok pro metabolické a trávicí systém a může být přesně opak toho, co se musí stát. Je důležité, aby krmivo s koně dlouhodobé využití v mysli. Krmivo několik, šest nebo více, malé porce dobrého kvalitního sena, který je bez jakéhokoli vojtěška nebo jetel za den. Po kůň upraven a nejsou tam žádné příznaky koliky nebo zažívací potíže v jednom nebo dvou týdnů, začít přidávat nějaké senior koně krmivo, které je velmi dobře stravitelný a má extra živiny a vitamíny. Zvlhčení krmiva s vodou před krmením pomůže s trávením, a trochu melasy doplňků může být také přidána. Pokud se obrací na koně z ujistěte se, že pastviny není příliš svěží a zakladatel a laminitidy může být dále komplikuje tohoto koně.

Vyhněte se jakémukoliv typu cvičení, pokud je to vůbec možné. Pokud podvýživa byla chronická je pravděpodobné, že tělo používá většina svalové hmoty jít dál, bude tak na nejméně tři až čtyři měsíce odpočinku a jedení třeba před tento kůň by měl být jízdě nebo zahájena vzdělávacího programu.
Podvyživený, získané poruchy, zdraví, krmení

Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Je to kluk nebo holka?
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy
Asymetrický čelistí
Křehký Hoof Může vyvolat dlouhodobé solidnosti problémy
Hluchota
Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní

Leave a Reply