Jawbone poruchy u psů

Existuje mnoho různých typů čelisti poruch, které mohou být problematické v různých psů z malinké hračky psy až na obrovských psů. Některá plemena budou mít případné čelisti problémy buď na základě genetických nebo vrozených problémů, které mohou nastat v rámci plemene nebo linie. Nákupem štěně prostřednictvím renomované chovatele, že je mnohem menší pravděpodobnost jakéhokoliv typu čelisti abnormality nastat, a navíc se bude zkoumali plemeno a být si vědom možných problémů a otázek, které mohou nastat.

Ve většině plemen je možnost nedostatečným nebo předkus čelisti. V některých plemen, jako je buldok, delší spodní čelist je žádoucí, ale u většiny plemen je to považováno za vážnou chybou nebo diskvalifikace. Psi s delší spodní čelist může být větší problémy s traumatem a poškození čelisti, které mohou mít vliv na pohyb úst. Protože každá bolest spojená s ústy nebo čelisti vede ke snížení spotřeby potravin, může to mít obrovský dopad na celkový zdravotní stav psa.

V některých plemen, jako je doga, skotský teriér, West Highland White Terrier, Cairn teriér, Bostonský teriér, Boxer a Dobrman, onemocnění známé jako craniomandibular osteopatie je vážný problém. Jedná se o genetické onemocnění způsobené recesivní gen, který způsobuje, že kosti hlavy a dolní čelisti až zahustit, což způsobí, že pes bolest, když jíst nebo pohybu čelisti. Obvykle tato podmínka prvé je třeba poznamenat, když štěně je asi čtyři až osm měsíců a vše, co lze udělat pro léčbu bolesti je lék léčba a steroidy v případě potřeby. Obvykle tato podmínka bude zvrátit sám, když pes je asi rok starý, ale někteří psi mají trvalé problémy s jídlem a musí být krmena speciální diety.

Žvýkací sval myositida je další onemocnění úst, která má vliv na svaly, které ovládají čelist, což pes má potíže s pohybem čelisti a nakonec vyústí ve svalech zmenšujícím zabránit psa z otevření jeho nebo její ústa. Tato podmínka není čelist nemoc jako taková, spíše je to další z auto-imunitních poruch a nemá dobře reagují na anti-zánětlivé reakce a imunitních procedur léčby drogové závislosti. Mezi příznaky patří otok oblast kolem čelisti, stejně jako neochota nebo bolest při otevírání úst. Němečtí ovčáci, anglické ukazovátka a Springer Kokršpanělé jsou občas vidět s poruchou.

Přestřelil čelisti dochází, když horní čelist je mnohem delší než spodní čelisti, což vede k nesouladu zubů. Tento stav může vést k vážným zažívacím problémům pro psa jídlo není správně žvýkat nebo rozpukaný zuby. Ve většině případů jsou psi s vážným předkus nebo podkus čelisti nejsou používány v chovných programech, i když bude ideální domácí zvířata a roztomilý společnice.

V každém psa s čelisti problém nebo kousnutí nesrovnalosti krmit co nejlépe kvalitní potraviny bude důležité, zejména pokud je žvýkání narušena nebo stravování, je obtížné. Vždy prodiskutovat vaše možnosti podávání s vaším veterinářem, pokud pes nemá žádné trauma nebo zranění čelisti nebo má genetickou nebo vrozené malformace čelisti.
Jawbone poruchy, zdravotní problémy, Zdraví, autoimunitní poruchy, genetické poruchy, Lékařské

Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Průjem
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Nadměrné Agresivita: majitel psa je největší strach
Hluchota
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Otázky se zeptat na Chovatel
Infekce horních cest dýchacích
Cherry Eye

Leave a Reply